Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgā pensionāri atkal brauks bez maksas

Beidzies mācību gads!

Liecību saņemšanā skolēniem atkalsatikšanās prieks un 2 metru distance

Pēdējie mēneši, kas aizvadīti attālinātā mācību režīmā, bijuši liels izaicinājums visiem. Ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ ne visi skolēni saņēmuši liecības, bet daudzviet skolas tomēr piemērojas apstākļiem un organizē liecību izdošanu svaigā gaisā, ārpus telpām – ievērojot distancēšanos. Arī Carnikavas pamatskolas skolēniem piektdien, 29. maijā, jo īpaši liels bija atkalsatikšanās prieks, lai gan visu laiku nācās atcerēties par divu metru distanci.

Liecības ir parakstītas, visi pārcelti nākamajā klasē, un Carnikavas pamatskolas direktore ir lepna tikties ar saviem skolēniem. Un arī bērni ir laimīgi redzēt cits citu klātienē, uzdāvināt skolas direktorei ziedus. Bērnu balsis un kņada Carnikavas pamatskolā, tāpat kā citās izglītības iestādēs visā valstī, kādu laiku nav bijušas dzirdamas.

Carnikavas pamatskolas 6. klase piektdien, 29. maijā, pirmo reizi sanāk kopā kopš ārkārtējās situācijas jeb marta, un šādā visai netipiskā veidā – skolas pagalmā, nevis savā klasē - viņi saņem arī liecības. Protams, ievērojot divu metru distanci. 

"Protams, ir svētku diena un arī skolēniem ir svētku diena, jo šis mācību gads bijis visai neparasts un neikdienišķs.  Šodien, es domāju, ka visi skolēni sauc "heijā!", jo vasara ir klāt un nogurdinošais attālināto mācību process ir noslēdzies," teica Carnikavas pamatskolas direktore Aija Patkovska. 

Carnikavas skolā pēc liecībām katra klase nāk savā laikā. Ir klases, kas liecības saņem pie jūras, pie Gaujas un arī skolas pagalmā.

Šis process organizēts, uzklausot bērnu un viņu vecāku vēlmes. Un daļa pēc taustāmā dokumenta nāks vien septembrī.

"Ir skolotāji, kuri liecības izsniedz elektroniski, kuri pieslēdzas tiešsaistēs, "Zoom" platformā, ko mēs izmantojām attālināto mācību procesā," sacīja Patkovska.

Bet 6. klases skolēni ir priecīgi kaut uz nepilnu stundu, kamēr izdala liecības, satikties aci pret aci.

"[Sajūtas ir] labas, pozitīvas, jo es varu beidzot redzēt savus klasesbiedrus," atzina Carnikavas pamatskolas 6. klases skolniece Alise. Arī viņas klasesbiedrs Edvards atzina: "Šodien es jūtos ļoti labi, un es esmu priecīgs par savām atzīmēm. Es varu parādīt. Mani vienīgi pievīla matemātika." Tikmēr 6. klases  skolnieks Jānis atklāja: "Dabūju sudraba liecību. Domāju, ka dabaszinībās būs augstāka atzīme, bet ir tikai 7.

Attālinātajās mācībās nebija nekādas atšķirības, bet vienīgais – tēmu nevarēja saprast tik vienkārši." 

Skolas direktore stāstīja, ka nākamajā klasē visi ir pārcelti. Atzīmes daudziem, mācoties mājās, pat uzlabojušās, un tāpēc, ka vairāk palīdzējuši vecāki, vecākie brāļi un māsas. Žēl par to, ka nesanācis aizbraukt iepriekš plānotajā ekskursijā, arī īstu ballīti nevar sarīkot. Skolēni šovakar svinēs ar savām ģimenēm.  "Jā, mēs šodien brauksim uz jūru atpūsties un nosvinēsim vakarā ar ģimeni kopā. Vasara ir sākusies," noteica 6. klases skolniece Sendija.

Līdz ar to mācību gads piektdien, 29. maijā, beidzies visām klasēm, izņemot 12. klases, kurām nākamnedēļ sāksies eksāmenu sesija.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti