Panorāma

Sola rast naudu Covid-19 testu skaita palielināšanai

Panorāma

Panorāma

Pašizolācija, atgriežoties arī no Kipras

Lidojumi aizliegti uz 5 Eiropas valstīm; pašizolācijas sarakstā nav 4 valstis

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka turpmāk pašizolācija būs jāievēro, ieceļojot no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 82,7. Līdz ar to var bez pašizolācijas ieceļot no četrām Eiropas valstīm. Savukārt starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir aizliegti uz piecām valstīm.

Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Vatikānu, Andoru, Čehiju, Beļģiju un Nīderlandi.

Turpmāk ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 82,7, ir jāievēro pašizolācija. Pagājušajā nedēļā šis slieksni bija 61,9.

Taču SPKC speciālisti rekomendē rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm un izvērtēt riskus savai un tuvinieku veselībai, nepakļaujot tos inficēšanās riskam.

“Sarkanā saraksta” valstis, uz kurām rekomendēts nebraukt un uz kurām aizliegti pasažieru pārvadājumi  

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Tāpat rekomendēts nebraukt uz citām sarakstā neminētajām valstīm.

SPKC arī norāda uz virkni valstīm, pēc vizītes kurās obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija. Šis saraksts ir spēkā no 24. oktobra (sestdienas, plkst. 00.00) līdz 30.oktobrim (ieskaitot).

"Baltajā sarakstā" ar valstīm, atgriežoties no  kurām nav jāievēro 10 dienu pašizolācija, ir četras valstis. Pagājušajā piektdienā Latvijā vidēji uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā saslimstības rādītāji bija 61,9, savukārt šonedēļ šis rādītājs sasniedzis 82,7, attiecīgi baltajā sarakstā iekļautas valstis ar zemāko saslimstības rādītāju - Grieķija, Somija, Igaunija un Norvēģija.


 
Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

Prasība par pašizolāciju vairs netiek attiecināta uz vairākām valstīm ārpus Eiropas.

 Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)

SPKC sarakstā norādīts 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem. Šis saraksts attiecībā uz pašizolācijas prasībām ir spēkā no 24. oktobra līdz 1.novembrim, bet attiecībā uz pasažieru pārvadājumiem – no 26.oktobra.

Starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kur kumulatīvais saslimstības rādītājs nepārsniedz ES vidējo vairāk nekā divas reizes.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt