Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Levits uzņemas iniciatīvu Misānes lietā

Levits sasaucis atbildīgo institūciju vadītājus, lai lemtu par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits sasaucis rīt, 17. februārī, pie sevis visu atbildīgo institūciju vadītājus, lai lemtu par turpmāko rīcību Kristīnes Misānes lietā.

Valsts prezidents Egils Levits uzrunā Latvijas sabiedrībai par Kristīnes Misānes lietu norāda, ka viņš pievienojas latviešu tautas solidaritātei ar Misāni.

"Jau vairākus mēnešus gan es, gan citas mūsu valsts institūcijas ir aktīvi iesaistītas, lai palīdzētu mūsu pilsonei, bet mēs neapstāsimies, mēs turpināsim par viņu rūpēties," uzsvēra prezidents.

 

Tikmēr vietnē "Change.org" savākti jau vairāk nekā 14 000 parakstu, pieprasot izdot Latvijai par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā apsūdzēto Kristīni Misāni. Petīcijas iniciatore ir Aija Lulle.

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Misāni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draud cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.  

Iepriekš Misānes izdošana Dienvidāfrikai bija paredzēta tikai divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā plānots lemt par sievietes iespējamo atbrīvošanu, taču pirmdien, 10. februārī, kļuva zināms, ka Dānija īslaicīgi atlikusi Misānes izdošanu, tādējādi ļaujot viņai piedalīties piektdien, 14. februārī, Kopenhāgenā paredzētajā tiesas sēdē. Savukārt Dānijas tiesa 14. februārī lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni.

Latvija ir atkārtoti aicinājusi Dāniju neizdot Misāni Dienvidāfrikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti