Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vardarbība ģimenē: vai iespējams laboties un saglabāt ģimeni?

Panorāma

Panorāma

Laurenču sākumskolā atkal pārplāno darbu

Laurenču sākumskola kritizē biežās izmaiņas Covid-19 ierobežojumos

Laurenču sākumskola pirms nedēļas pārplānoja skolēnu plūsmas, lai varētu izpildīt jaunās prasības – no šīs pirmdienas nodrošināt katram skolēnam vismaz trīs kvadrātmetru lielu platību. Daļu klašu pārcēla uz Siguldas Valsts ģimnāzijas telpām, kurā bijis vairāk brīvu telpu. Bet no pirmdienas darbu atkal nāksies pārplānot. Visas prasības skola ievēro un arī turpmāk ievēros, taču kritizē biežās izmaiņas, kuru izpildē tiek ieliktas lielas pūles un kas mainās gandrīz katru nedēļu. 

Laurenču sākumskolā sporta nodarbības notiek ārā, bērni lec ar lecamauklām. Skola izmērā nav liela, jo tajā mācās tikai pirmo līdz sesto klašu audzēkņi. Tādēļ nav arī brīvu telpu, kur varētu skolēnus izretināt. Uzzinādami, ka katram skolēnam no šīs nedēļas jānodrošina vismaz trīs kvadrātmetru liela platība, brīvdienās skolēnu galdi, tāfeles un cits inventārs pārnests uz aktu zāli un gaiteņiem.

No pirmdienas skolā mācības uz vietas turpinās 1. līdz 3. klašu skolēni, bet 4. klašu audzēkņi turpinās mācības Siguldas Valsts ģimnāzijas telpās.

Valsts ģimnāzijas telpās šonedēļ mācās arī 5. un 6. klašu skolēni. Lai to nodrošinātu, skolas kolektīvs pavadījis savas brīvdienas, gan inventāru pārvedot, gan trīs kvadrātmetrus nomērot, un izrādījies, ka atsevišķām klasēm visas šīs pārmaiņas bija vajadzīgas tikai īsu laiku.

"Mana personīgā neapmierinātība ir ar to, kāpēc mēs ik pa nedēļai tik būtiski mainām lēmumus, ietekmējot tik daudz cilvēkus?

Ļoti daudzas darba stundas un visu pārējo. Izdarījām neiespējamo, lai tikai pēc nedēļas mēs saņemtu – dariet atkal jaunu neiespējamo!" komentēja Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais.

Atšķirībā no daudzām pamatskolām un vidusskolām, kur 4. klašu skolēni vēl visus mācību priekšmetus apgūst pie viena skolotāja, Laurenčos 4. klasēm skolotāji mainoties.

"Mums attiecīgi nozīmē, ka mums būs 4. un 6. klasēm pedagogi, kuri būs gan klātienē, gan ar "Zoom" slēgsies. Līdz ar to mums tas ir sagādājis īstenībā lielus sarežģījumus. Es būtu tomēr atstājis, ka pašvaldībai ir autonomija izlemt šos dažādos variantus," sacīja Zaļais.

Amatpersonas atbild – ārkārtējā situācija ir visā valstī un noteikumi pašlaik visiem vienādi. Šonedēļ tapa zināms, ka pirmās skolas reģionos beidzot saņems datorus attālināto mācību nodrošināšanai. Bet prioritāte šobrīd esot 7. līdz 12. klases, kurām esot lielāks uzsvars uz attālināto mācīšanos.

"Mūsu skolotāji nevar pie viņiem tikt. Nekādā veidā nav iespējams to izdarīt, jo mēs esam sākumskola. Tas ir interesanti, kāpēc sākumskolām šādas vajadzības nav, jo jau tagad 5. un 6. klasēm man ir vairāki vecāki lūguši e-klasē skolai datoru, ja ir tāda iespēja, jo mums iepriekš bija. Tas ir absurds," norādīja Zaļais.

Tikmēr maskas skolēniem, par ko pašlaik iebilst daļa sabiedrības, skolai neradot lielāko satraukumu, Lielākās bažas esot par to, cik lielā mērā un cik reizes stingrie ierobežojumi vēl varētu atkal tikt grozīti. 

KONTEKSTS:

Valdība Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā noteica stingrākus ierobežojumus, tostarp izglītības jomā. Klātienē mācību process drīkstēs notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs. Skolās jānodrošina 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. No 3. decembra bērnudārzos strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas. Iepriekš bija noteikts, ka skolās mācās arī 5.-6. klašu skolēni, kuriem arī jānodrošina 3 kvadrātmetru platība.

Savukārt nākamgad  – no 4. janvāra skolās maskas būs jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt