Panorāma

Tukumā deg atkritumi

Panorāma

Jāpārrauj vīrusa izplatīšanās ķēde

Uzņēmumi iesaistās Covid-19 krīzes risināšanā

Latvijas uzņēmumi ar savu artavu iesaistās Covid-19 krīzes risināšanā

Dzeramais ūdens, silta pārtika, veselīgas uzkodas un arī speciālais aprīkojums ir tikai dažas no lietām, ko Covid-19 izraisītās krīzes laikā mediķiem un pacientiem bez maksas sagādā Latvijas uzņēmumi. Dzeramo ūdeni neatliekamās palīdzības dienesta brigādēm piegādā “Cido”, bet ēdienu Bērnu slimnīcā – veikalu tīkls “Maxima”.

Krīzes laiks ir smags mums visiem. Liela daļa sabiedrības vairāk laika pavada mājās, bet ir profesijas, kurām darba jaunajos apstākļos ir pilnas rokas. Un tādi ir mediķi. Latvijā pēdējo nedēļu laikā savu palīdzību ārstiem un pacientiem gatavi sniegt vairāki uzņēmumi, nodrošinot ikdienas pamatlietas. Piemēram, ēdienu Bērnu slimnīcā bez maksas piegādā veikali “Maxima”.

SIA “Maxima Latvija” vadītājs un valdes loceklis Viktors Troickins  uzsvēra, ka mediķiem ir tik daudz darba un viņi ir pirmajā līnijā. "Mēs saprotam, ka viņu darbs ir ļoti smags un atbildīgs," teica Troickins. 

Bērnu slimnīcas Infekciju nodaļas ārstei Elvīrai Turokai un viņas komandai pēcpusdienā beidzās diennakts dežūra. Mediķes var satikt pie Bērnu slimnīcas ārpusē, jo cilvēku plūsma slimnīcā vīrusa dēļ ir ierobežota. Arī ēdienu piegādā ar drošu distanci. Piegāde notiek katru darba dienu.

"Darba dienās līdz pulksten četriem mēs esam nodrošināti ar garšīgām un kvalitatīvām pusdienām, ko mums piegādā vienreizējos traukos, kas ir ļoti ērti, protams," par pretimnākšanu priecājas Turoka. "Nav arī nepieciešams apmeklēt mūsu kafejnīcu vai ņemt no mājām, kas, protams, ieekonomē laiku."

Svarīgi ir arī sajusties vienotiem, atbalstītiem un novērtētiem. "Arī pēc ilgām nakts dežūrām un diennakts dežūrām ir ļoti jauki, ka var atbraukt mājās jau paēdis un nedomāt par ēdienu," piebilda Turoka. 

Vislielāko atbalstu šajās dienās saņem frontes priekšgalā esošie – neatliekamās palīdzības mediķi.

"Katru dienu mūsu mediķi strādā teltīs, dispečeru centrā, saņem siltas pusdienas un šajā akcijā ir iesaistījušies ļoti daudzi uzņēmēji, kas nodarbojas tieši ar ēdināšanas pakalpojumiem. Tāpat esam saņēmuši lielu daudzumu dzeramā ūdens, ko ikdienā varam lietot," paskaidroja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Dzeramo ūdeni mediķiem, kas strādā Covid-19 teltīs, piegādā “Cido”. Katru pavasari ūdeni bez maksas viņi ir nodrošinājuši publiskos sporta pasākumos, piemēram, maratonā. Šogad tie nenotiek.

"Es domāju, ka šobrīd jebkurš domājošs cilvēks, kurš redz, kas notiek, domā, kā var piedalīties un palīdzēt," paskaidroja SIA “Cido grupa” pārstāvis Paulis Dālbergs. "Vēl ir par agru prognozēt, kāds būs vajadzīgais apjoms, bet vedīsim tik, cik būs nepieciešams."

Četras plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas Paula Stradiņa slimnīcai dāvinās “Olainfarm”. Slimnīca tās varētu saņemt maija sākumā.

"Mēs zinām, ka slimnīca gatavojas scenārijam, kad palīdzība būs vajadzīga ļoti daudziem, un iekārtas ir pienesums, kas smagos saslimšanas gadījumos var glābt cilvēku dzīvības," teica AS “Olainfarm” valdes locekle Milana Beļeviča. "Es uzskatu, ka šobrīd Latvijas uzņēmumiem savu iespēju robežās ir jāatbalsta sava valsts un katrs iedzīvotājs atsevišķi."

Kopumā ārstu un pacientu atbalstīšanā ārkārtējās situācijas laikā iesaistījušies vairāki desmiti uzņēmumu, lēš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti