Latvija nodos Ukrainai ūdenslīdēju aprīkojumu un ugunsdzēsības putu koncentrātu 

Latvija nodos Ukrainai ūdenslīdēju aprīkojumu un ugunsdzēsības putu koncentrātu. To paredz otrdienas valdības lēmums uzdot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nodot bez atlīdzības Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestam materiāltehniskos līdzekļus.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju Ukrainā, VUGD atbalsta Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienesta personālu, kas ir iesaistīts ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbu veikšanā ar glābšanas un meklēšanas darbu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un ugunsdzēsības putu koncentrātu, kas nepieciešams ugunsgrēku likvidēšanai naftas pārstrādes uzņēmumos un naftas bāzēs.

VUGD no savas materiāltehniskās bāzes ir radis iespējas nodot bez atlīdzības Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestam deviņpadsmit ūdenslīdēju aprīkojuma somas, divus siltinātājus, divas ūdenslīdēju jostas, vienu ūdenslīdēju svaru jostu, divas zemūdens siksnas, vienu augstspiediena gaisa balonu ar reduktoru, vienu gaisa balonu, vienu slapjo hidrokostīmu, vienu saspiestā gaisa balonu, vienu vesti kompensatoru, vienu ūdenslīdēja kontroles digitālo aprīkojumu, vienu ūdenslīdēju ekipējuma komplektu un 20 000 litru ugunsdzēsības putu koncentrāta.

Līdz ar iepriekš minēto materiāltehnisko līdzekļu nodošanu Ukrainai valdība atbalstīja arī papildu finanšu resursu piešķiršanu Iekšlietu ministrijai 42 968 eiro apmērā, kuri būs nepieciešami VUGD nodoto materiāltehnisko līdzekļu un krājumu atjaunošanai un tiks segti no valsts budžeta programmas ”Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. 

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt