Vēlreiz aiztur par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēto taksistu

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis divas personas aizdomās par informācijas vākšanu un nodošanu Krievijas specdienestiem, informēja dienestā. Viena no personām jau iepriekš ir apsūdzēta par spiegošanu Krievijas labā – taksists Sergejs Sidorovs, kurš nodevis ziņas tā saucamajiem "Baltijas antifašistiem".

Šā gada 13. maijā VDD aizturēja divas personas aizdomās par neizpaužamu ziņu vākšanu nolūkā tās nodot Krievijas specdienestiem.

Kriminālprocess pret personām tika sākts šā gada 2. maijā saskaņā ar Krimināllikuma 85. panta pirmo daļu, proti, par neizpaužamu ziņu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalstij vai ārvalstu organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību. Kriminālprocesa ietvaros VDD ir veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos Rīgā un tās apkaimē.

Kā liecina VDD izmeklēšanas laikā iegūtā informācija, personas nelikumīgi vāca un Krievijas specdienestiem nodeva neizpaužamas ziņas par citām personām, kuras Latvijā tiek turētas aizdomās par spiegošanu un kurām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Viena no aizturētajām personām ir par spiegošanu Krievijas labā jau iepriekš apsūdzētais Sergejs Sidorovs – taksists, kuru jau tiesā par spiegošanu Krievijas labā. Sidorovs apsūdzēts par to, ka viņš nodevis ziņas tā saucamajiem "Baltijas antifašistiem". Sidorovs tiesā iepriekš savu vainu daļēji atzina. Viņš norādīja, ka tik tiešām ar šīs organizācijas pārstāvi "Telegram" kanālā komunicējis, taču viņa nodoms neesot bijis vērsties pret Latvijas valsti.

Šā gada 15. maijā abām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. Patlaban VDD turpina izmeklēšanu un sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti