Panorāma

Sākusies klātienes pieteikšanās studijām

Panorāma

Panorāma

995 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā Covid-19 saslimstības rādītājs virs 400 – augstākais kopš aprīļa beigām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Latvijā Covid-19 saslimstības rādītājs jeb 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pakāpies virs 400 atzīmes, kas ir augstākais punkts kopš aprīļa beigām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās 24 stundās veikti 3957 Covid-19 testi un reģistrēti 995 jauni inficēšanās gadījumi. No inficētajiem 379 ir nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 616 ir vakcinēti.

Tas ir lielākais jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits diennaktī kopš šī gada 21. aprīļa, kad tika konstatēti 1133 gadījumi.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem: 25,1%.

Nav saņemti ziņojumi par mirušiem slimniekiem.

14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 404,7, kas ir augstākā atzīme kopš šā gada 30. aprīļa, kad rādītājs bija 406,61.

SPKC saslimstības pieaugumu skaidro ar atvaļinājumu laikam ierasto cilvēku socializēšanos un ceļošanu. 

"Mēs redzam, ka 17% no pozitīvajiem gadījumiem ir bijuši ceļojumā. Jāmin arī sabiedrības socializēšanās, izklaides pasākumi, koncertu, festivālu apmeklēšana – gan Latvijā, gan dodoties uz ārvalstīm," komentēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Latvijā ar Covid-19 kopumā līdz šim konstatēti 842 127 inficēšanās gadījumi.

Kopš pandēmijas sākuma pēc operatīvajiem datiem miris 5871 ar Covid-19 inficētais, taču kopējais upuru skaits ir lielāks, jo daļa gadījumu nenonāk operatīvajā SPKC statistikā. 

Tā kā pēc Jāņiem krasi pieaudzis ar Covid-19 inficēto skaits, SPKC brīdina par piesardzību – ievērot higiēnu un izvairīties no vietām, kur iespējama cilvēku pulcēšanās.

Tikmēr slimnīcās pēdējo 24 stundu laikā jauni Covid gadījumi – 23, bet no stacionāriem izrakstīti 19 slimnieki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Kopā stacionāros ārstējas 147 Covid-19 pacienti, tajā skaitā 52 ar pamatdiagnozi:

  • ar vidēji smagu slimības gaitu – 50,
  • ar smagu slimības gaitu – 2.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bijis jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsācies straujāks izplatības pieaugums. To saista ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti