Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Civilās aizsardzības komisija vieno topošo novadu

Kurzemē 8 pašvaldības Covid-19 krīzē apvieno spēkus komisijā

Līdz ar ārkārtējās situācijas noteikšanu valstī savu darbu uzsāka arī Grobiņas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija. To veido astoņas pašvaldības, kuras pēc administratīvi teritoriālās reformas būs vienots Dienvidkurzemes novads. 

Civilās aizsardzības komisijas attālinātās sēdes, izmantojot telefonkonferenci, notiek divas reizes nedēļā. Tajās tiek izvērtēta situācija visos astoņos sadarbības teritorijas novados saistībā ar Covid-19 izplatību, apzinātas vajadzības un kopīgi meklēti risinājumi.

“Tā tomēr ir ļoti laba lieta, ir drošības sajūta, un pazūd baiļu sajūta. Mēs varam aprunāties, vai pareizi darām un kā labāk darīt,” stāsta Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska (Nacionālā apvienība).

“Topošajā Dienvidkurzemes novadā mēs bijām jau iepriekš vairākas reizes satikušies: gan kad bija cūku mēris, gan citas variācijas. Ja būtu kāds saindējums vai  kas uz transporta ceļiem notiktu, mēs bijām gatavi,” stāsta Grobiņas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Sagādātas sejas maskas, aizsargtērpi, dezinfekcijas līdzekļi, kas pēc nepieciešamības izdalīti mediķiem, sociālajiem un pašvaldību darbiniekiem. Notikušas arī apmācības par aizsarglīdzekļu pareizu pielietojumu.

Katra novada vadītājs izvērtē savus krājumus, lai plānotu to kopīgu iegādi.

Līdz ar valdības paziņojumu, ka turpmāk sabiedriskajā transportā obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs, cilvēkiem no 65 gadu vecuma ir iespējams bez maksas saņemt sejas maskas.

“Daudzi nāk, sevišķi no darba laika sākuma. Rinda stāv tieši pēc maskām. Mums ir pašvaldības iedots saraksts ar vārdiem, uzvārdiem, adresēm. Un tad attiecīgi pret parakstu tiek izsniegta maska,” stāsta pārdevēja Nadīna Eversone.

Masku saņēmusi arī grobiņniece Valija, kura stāsta: “Pie dakteriem būs jāstaigā, ar autobusu būs jābrauc, tad jau vajadzēs.”

“Ā, vēl es nopirku 69 grādīgo šņabi. Man ir ieliets logu mazgājamajā pudelē, kad pārnāku mājās, zoles un visu tepiķīti nošļācu,” stāsta grobiņnieks Imants.

Civilās aizsardzības komisijas vadība atzinīgi vērtē sadarbību ar mediķiem, ugunsdzēsējiem, policiju, kā arī novadu pārstāvjiem. Taču turpat divu mēnešu ilgajā darbības laikā esot nācies secināt, ka nepieciešamas izmaiņas likumdošanā.

Uz to norāda Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācijas ugunsdzēsības speciālists Andrejs Beļakovs:

“Nepieciešamas lielākas pilnvaras, risinot jautājumus konkrēti uz vietas civilās aizsardzības komisiju vadītājiem un pašvaldību vadītājiem.

Ārkārtējā situācijā nepieciešams ātri reaģēt, negaidot, kamēr atnāks kaut kāds rīkojums no augšas.”

Latvijā kopumā ir 36 civilās aizsardzības komisijas, kuras veido novadi un sadarbības teritorijas.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti