Kuldīgas pusē ar prāta spēlēm popularizē tūrismu

Uzzināt ko jaunu par Latviju un Kuldīgas novadu bija galvenais mērķis, kāpēc pērn sāka rīkot pasākumu “Kuldīgas erudīts”. Tā kā daudziem nācies mainīt ierasto dzīves kārtību, arī šis pasākums nu kļuvis par ceļojošo erudītu. Tas reizi mēnesī piestās katrreiz citā novada tūrisma vietā, ļaujot ne tikai mēroties spēkiem zināšanās, bet arī iepazīt savu novadu klātienē. Pirmā vieta bija Snēpeles pagastā strausu un kazu audzētavā “Nornieki”. 

Snēpeles pagasta “Norniekos” erudītu komandas sagaidīja mastā pacelts Latvijas karogs. Kuldīdzniece Antra Grīnberga pirmo reizi pasākumu “Kuldīgas erudīts” sarīkoja pērnā gada martā, tomēr interese par prāta spēlēm ir daudz senāka. Draugu lokā šādas sanākšanas viņa rīko jau kādus desmit gadus, tapusi arī sava komandu, līdz iniciatīva pārauga vēlmē iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku. “Kuldīgas erudīts” ātri ieguva atsaucību, tomēr koronavīrusa laiks rosināja domāt par citādu formātu, rīkojot ne tik apjomīgu, ārpus telpām un atbalstot šobrīd tik ļoti cietušo tūrisma nozari. 

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra tūrisma mārketinga speciāliste Antra Grīnberga atzina, ka 

ir iegūta lieliska iespēja atvest pilsētniekus uz novadu, uz tūrisma objektiem.

"Viņš atbrauc uz spēli, bet tajā pašā laikā iepazīst šo tūrisma objektu un nākamajā reizē jau atbrauc ar ģimeni un draugiem," paskaidroja Grīnberga.

Visi pasākuma dalībnieki vispirms iepazinās ar saimniecību, kas ir lielākā strausu audzētava Latvijā. Te audzē arī būru kazas un uzņem tūristu grupas. Savām erudītu zināšanām dalībnieki varēs pievienot arī saimnieka stāstīto, ka strausu ģimenē tēviņš pavisam legāli var dzīvot harēmā. Strausi, visticamāk, nederēs erudītu konkursiem, jo viņu smadzenes ir mazākas par paša aci, labāk arī nepagadīties pa kājām dusmīgam strausam, jo spēriens ir arī tā ierocis – pamatīgs un nereti nāvējošs.

"Nornieki" pamazām sāk atgūties no vīrusa laika ierobežojumiem.

Audzētavas saimniece Anda Šīmane atzina, ka bija iestājies pilnīgs tukšums gan viesu apmeklējumā, gan kontā. "Tad mēs izdarījām, ko jau iepriekš bijām domājuši vismaz gadus divus, atvērām interneta veikaliņu," viņa piebilda.

Lai ievērotu visus noteikumus, šai reizē piedalījās astoņas komandas. 17 tēmas katrā pa pieciem jautājumiem pārbaudīja dalībnieku zināšanas par Latviju un Kuldīgas novadu. Liene Ansone ar savējiem piedalījusies visos Kuldīgas erudītos, bijuši arī prāta spēlēs citviet Latvijā

Ansone pastāstīja, ka komandā pastiprināti mācās heraldiku, kas katru reizi spēlēs noder. Šai reizei "Norniekos" tika pastudēti jautājumi par strausiem. 

Savukārt prāta spēļu dalībnieks no Liepājas Eldars Trapučka uzsvēra, ka viņa komandā tā vairāk vai mazāk ir kopā būšana ar iespēju visiem darīt kaut ko interesantu, nesēžot mājās, bet esot svaigā gaisā. 

Šāds pasākums plānots reizi mēnesī, nākamais erudīts piestās Ēdoles pils iekšpagalmā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti