Rīta Panorāma

Brīvības enerģijas Matīsa Čudara jaundarbos kopā ar Latvijas Radio kori

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Sprūdu

Intervija ar Māri Kučinski

Kučinskis no nākamā VID vadītāja sagaida «vispirms konsultē» pieejas turpināšanu

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) no nākamā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja sagaida “vispirms konsultē” pieeju, tūlītēji nesodot uzņēmējus par kādu pārkāpumu vai nepilnību dokumentos.

Sarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāma” Kučinskis norādīja, ka nākamajam VID vadītājam būtu jāturpina šī pieeja, kas aizsākta jau iepriekš. Savukārt kā otro uzdevumu viņš piesauca labu nodokļu iekasēšanas jautājumu un dažādu shēmu likvidāciju.

Kopumā viņš saredz daudz darbu, kas VID vadītājam būs jāveic. Pats Kučinskis šobrīd nav ticies ar dienesta vadītāja amata kandidātu Māri Skujiņu, tomēr viņš uzticas komisijas lēmumam uz vadītāja posteni virzīti tieši viņu.

Savukārt Skujiņam būs ļauts veidot pašam savu komandu.

KONTEKSTS:

Pēc sarunas ar Māri Skujiņu, kuru konkursa komisija izraudzījās par piemērotāko VID ģenerāldirektora amata kandidātu, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) nolēmusi viņu virzīt apstiprināšanai valdībā. Ministre vēlas, lai jaunais dienesta vadītājs uzlabo VID reputāciju, kā arī cīnās ar ēnu ekonomiku. Par viņa iecelšanu valdība lems jau jaunnedēļ. Skujiņa kandidatūru VID vadītāja amatā atbalsta divas no trim koalīcijas partijām. “Vienotība” savu pozīciju paziņos pēc tikšanās ar pretendentu.

Konkurss uz VID vadītāja amatu tika izsludināts pēc Ilzes Cīrules pēkšņās aiziešanas mūžībā. Pieteikumu iesniegšana konkursam noslēdzās 2.maijā. Atlases komisija nolēma uz otro kārtu virzīt 11 no 19 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Savukārt uz trešo kārtu virzīti četri amata pretendenti.

Galu galā komisija nolēma vadītāja amatam virzīt bijušo LTV valdes locekli Māri Skujiņu. Viņš norādīja, ka par galveno prioritāti uzskata klientu apkalpošanas kvalitātes celšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti