Rīta Panorāma

Izaicinājuma akcija «Vienoti dziesmā, dejā un asinsritē!»

Rīta Panorāma

Sākas lielais hokejs

Intervija ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu

VID ģenerāldirektora amatam pieteikušies 19 kandidāti

Vakantajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam konkursā pieteikušies kopumā 19 kandidāti, to intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Ministre plašākus komentārus par kandidātiem uz VID vadītāja amatu nesniedza, norādot, ka detaļas nezinot, jo par konkursu atbild Valsts kanceleja.

Valsts kancelejā informē, ka pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, ņemot vērā pretendentu iesniegtos dokumentus. 

Pretendenti, kas būs izvirzīti konkursa otrajai kārtai, klātienē tiksies ar konkursa komisiju, lai pamatotu savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentētu savu vīziju par VID nākotnē, tā prioritātēm un valsts pārvaldes darbību kopumā.

Savukārt konkursa trešajā kārtā uzmanība tiks veltīta vadības kompetencēm, vērtējot pretendentu stratēģisko redzējumu, spējas un pieredzi komandas vadīšanā, pārmaiņu vadībā. Tāpat šajā kārtā tiks analizētas pretendentu prasmes attiecību pārvaldīšanā un orientācija uz rezultātu. Nepieciešamības gadījumā komisija lems par papildu metodēm pretendentu novērtēšanā.

Konkursa noslēgumā komisija vienu vai vairākus atbilstošākos pretendentus ieteiks finanšu ministram, kurš savukārt pieņems lēmumu par noteikta pretendenta kandidatūras virzīšanu izskatīšanai Ministru kabinetā.  Ja VID ģenerāldirektora amata kandidāts saņem nepieciešamo valdības atbalstu, tas šajā amatā tiek iecelts uz pieciem gadiem, skaidro Valsts kancelejā.

Finanšu ministre LTV raidījumā pauda gandarījumu par lielo atsaucību konkursā. "Būs, no kā izvēlēties," viņa sacīja,

piebilstot, ka ceturtdien, 3.maijā, pirmo reizi sanāks konkursa komisija.

Valsts kancelejas vadītājs Māris Citskovskis par to, kā izvēlēsies jauno VID vadītājuZane Mače
  “Pirmajā kārtā mēs vērtējam pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, darba pieredzi, izglītību. Pēc tam komisija pieņems lēmumu, kurus pretendentus virzīt uz otro kārtu. Tās ietvaros notiks intervija, kurā pretendents iepazīstinās ar savu redzējumu par Valsts ieņēmumu dienesta prioritātēm attīstību, zināšanām par valsts pārvaldi,” stāsta Valsts kancelejas vadītājs Māris Citskovskis. “Pēc tam komisija vērtē visus pretendentus. Visi pretendenti, kas saņem minimālo noteikto punktu skaitu tiek virzīti uz kompetenču vērtēšanu. Pēc tās komisija pieņem lēmumu, kurus no pretendentiem vai pretendentu virzīt finanšu ministrei uz apstiprināšanu Ministru kabinetā,” norāda Valsts kancelejas vadītājs.

  Viņš gan akcentē, ka šoreiz pretendentu vārdi tiks īpaši sargāti, lai tie nenonāk publiskā vidē. Arī pretendenti norādījuši uz nepieciešamību saglabāt konfidencialitāti. Citskovskis uzsvēra, ja to neizdarīs izdarīt, tad lielā mērā ir apdraudēts pats konkurss.

  KONTEKSTS:

  Konkurss uz VID vadītāja amatu izsludināts pēc Ilzes Cīrules pēkšņās aiziešanas mūžībā. Iespēju pieteikties konkursā neizslēdza pašreizējā VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā. Pieteikumu iesniegšana konkursā noslēdzās trešdien, 2.maijā.

  Konkursa komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, bet tās sastāvā darbosies arī pārstāvji no Valsts kases, Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas. Tāpat pretendentu atlases procesā kā neatkarīgi novērotāji piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Drošības policijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti