Krusta ceļa tēma šogad - atstumtība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piektdien jau 13.reizi Vecrīgas ielās notiek par tradīciju kļuvušais ekumēniskais Krusta ceļš, kas ik gadu vieno vairākus tūkstošus cilvēku.

Tā sākums ir plkst.12 pie Jēkaba katedrāles. Gājiens ilgst aptuveni divarpus stundas un noslēgsies Doma laukumā.

Krusta ceļa pārdomas vadīs priesteri un mācītāji, fragmentus no Svētajiem Rakstiem lasīs aktieri Gundars Āboliņš, Ģirts Ķesteris un Rēzija Kalniņa, notiks arī kopīgas lūgšanas.

Šogad Krusta ceļa tēma ir atstumtība, kas tiks pārdomāta septiņās apstāšanās vietās caur dažādu cilvēku liecībām.

Krusta ceļa koordinatore Gunta Ziemele
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

"Katrā stacijā būs kāda liecība. Būs liecība, kā cilvēks ir atbrīvots no alkoholisma, kā Dievs viņu ir dziedinājis un viņš ir pasniedzējs šodien. Tāpat būs kāda sieviete, četru bērnu māmiņa, kura ir piedzīvojusi seksuālo vardarbību. Un kā Dievs caur viņas vīru ļāvis viņai piedzīvot šo dziedināšanu.

Būs arī liecība par kādu cilvēku, kurš ir savā bērnībā bijis izmests no ģimenes, norobežojies, izolējies, un tad viņš savukārt caur savu sievu ir piedzīvojis šo dziedināšanu un ir atklājis, ka viņš spēj veidot attiecības ar cilvēkiem un šodien viņš kļūst jau par sludinātāju kādā draudzē.

Un būs arī mācītājs Ivars ar savu sievu. Sieva liecinās par dziļu atstumtību, ko viņa ir piedzīvojusi ģimenē, savukārt Ivars liecinās par to, kāda nozīme ir bijusi vārda spēkam, kādus negatīvus vārdus viņš ir saņēmis savā bērnībā un kā ar tiem ticis galā, un kā šīs divas dažādās dzīves ir savienojušās kopā," stāsta pasākuma koordinatore Gunta Ziemele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti