KNAB pērn uzsākto lietu skaits – lielākais pēdējos 10 gados

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzsācis par 24%  kriminālprocesu vairāk, sasniedzot pēdējo 10 gadu laikā lielāko uzsākto kriminālprocesu skaitu - 47 uzsākti kriminālprocesi, liecina biroja informācija.

Lai arī 2019. gadā kriminālvajāšanai nosūtīto krimināllietu skaits un kriminālvajāšanai nodoto personu skaits ir samazinājies, 2019. gadā KNAB lietvedībā bija vairāki apjomīgi un sarežģīti kriminālprocesi, kuros iesaistītas augstas amatpersonas.

Krimināllietas raksturo sarežģītas noziegumu shēmas un finanšu plūsmas. Šādu kriminālprocesu izmeklēšanā jāiegulda gan izmeklētāju, operatīvo darbinieku un analītiķu apjomīgs darbs, gan arī jāīsteno starptautiskās sadarbības pasākumi, norāda KNAB.

Lai sasniegtu taisnīgu krimināltiesisko noregulējumu un nodrošinātu mantiskos jautājumus,  2019. gadā KNAB lietvedībā esošajās krimināllietās arestēti 19 nekustamie īpašumi, 5 zelta stieņi (2,5 kg aptuveni 100 000 eiro vērtībā), automašīnas, kā arī nauda un vērtspapīri vairāk nekā 4,4 miljonu eiro apmērā. 

Sešos kriminālprocesos pieņemti 39 lēmumi par aresta uzlikšanu finanšu līdzekļiem vai mantai, tai skaitā uzlikts arests finanšu līdzekļiem vai mantai ārzemēs. Izpildot citu valstu tiesiskās palīdzības lūgumus, uzlikts arests četru personu finanšu līdzekļiem vai mantai.

Vienlaikus 2019. gadā KNAB sniedza būtisku atbalstu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei un prokuratūrai lietas virzības sekmēšanai, kā rezultātā par labu Latvijas valstij tika konfiscēti 29 miljoni eiro, kas  atradās nerezidenta kontos AS ”Reģionālā investīciju banka”. Šie naudas līdzekļi tiks ieskaitīti valsts budžetā.

Par KNAB izmeklēšanas, operatīvā un analītiskā darba kvalitāti liecina ne tikai uzsāktie kriminālprocesi un kriminālvajāšanai nodoto lietu skaits, bet arī spēkā stājušies tiesas nolēmumi (skatīt infografiku). Kopā 2019. gadā tiesa piespriedusi brīvības atņemšanas sodu 10 personām.

Pusei no šīm personām sods ir reāla brīvības atņemšana. Kopējais piespriestā soda ilgums – 27 gadi. Naudas sods piespriests septiņām personām  ar kopsummu 107 500 eiro. Piespiedu darbs - četrām personām, kopā 760 stundas.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti