KNAB ar 200 eiro naudas sodu administratīvi soda bijušo veselības ministru Belēviču

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis administratīvi sodīt bijušo Saeimas deputātu un veselības ministru Gunti Belēviču ar 200 eiro naudas sodu, liecina informācija KNAB mājaslapā.

KNAB, izskatot administratīvā pārkāpuma lietas materiālus par Belēviču, konstatēja, ka Belēvičs nav ievērojis likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 10.panta pirmajā daļā noteiktos komercdarbības ierobežojumus.

KNAB konstatēja, ka Belēvičs, būdams Saeimas deputāts un veselības ministrs, vienlaikus no 2001.gada 26.jūnija līdz 2016.gada 14.janvārim bija līdzīpašnieks SIA "Genera", kura saņēma publisko iepirkumu no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes.

Tādējādi Belēvičs pārkāpa likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 10.panta pirmajā daļā noteikto, ka Saeimas deputāti un ministri nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, akcionāri, biedri vai tādi individuālie komersanti, kas saņem publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, valsts finanšu līdzekļus vai valsts garantētus kredītus.

Pieņemot lēmumu attiecībā uz Belēviča saukšanu pie administratīvās atbildības, tika ņemts vērā pārkāpuma raksturs, Belēviča personība, viņa vainas pakāpe un mantiskais stāvoklis. Administratīvā pārkāpuma lietā Belēviča atbildību mīkstinoši un pastiprinoši apstākļi nav konstatēti, informē KNAB.

KNAB pieņēma lēmumu par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, un saukt Belēviču pie administratīvās atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 panta un sodīt ar naudas sodu 200 eiro apmērā.

LETA jau ziņoja, ka Saeima šī gada februārī nolēma piekrist KNAB lūgumam ļaut administratīvi sodīt Belēviču.

Belēvičs iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē pauda viedokli, ka KNAB "milzīgu enerģiju" velta atsevišķu politisko figūru nomelnošanas kampaņai, un šī viņam būs trešā lieta, ko pārsūdzēs tiesā.

Uzņēmumu reģistra 2015.gada 12.augusta izziņa liecina, ka Belēvičs ir SIA "Genera" dalībnieks ar 166 daļām 1494 eiro vērtībā. Belēvičs skaidroja, ka viņam bija mazāk par 1% minētā uzņēmuma kapitāldaļu, kuras viņš arī atsavinājis, kļūstot par deputātu. Proti, tās tika dāvinātas viņa dēlam - dāvinājuma līgums noslēgts 2014.gada nogalē. Savukārt KNAB uzsvēra, ka šādas izmaiņas tika apstiprināts tikai šā gada 14.janvārī.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs pērn septembrī norādīja, ka "Genera" piedalījās un uzvarēja šī centra izsludinātajā iepirkumā par fermentu un citu ar ģenētiku un proteomiku saistīto materiālu un reaģentu iegādi. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs ar uzņēmumu "Genera" noslēdza līgumu par kopējo summu 41 999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, Saeimu informēja KNAB. Laikā no 3.jūnija līdz 21.septembrim "Generai" par reaģentu iegādi samaksāts 15 871 eiro.

Tāpat "Genera" piedalījās un uzvarēja Latvijas Universitātes veiktajā publiskajā iepirkumā, par ko noslēgts līgums par 9075 eiro un vēl viens - par 6050 eiro. Līdz 7.oktombrim "Generai" bija samaksāti 1679 eiro saskaņā ar vienu līgumu un 2429 eiro - par otro. "Genera" piedalījās un uzvarēja atsevišķās pozīcijās vairākos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) publiskajos iepirkumos, piebilst KNAB. Līgumi ar "Generu" noslēgti par 402 eiro, 3978 eiro, 287 eiro, 432 eiro, 1395 eiro, 2266 eiro, 339 eiro. Tātad kopējā līgumu summa ar RSU ir 9099 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt