Ķekavnieki pie vēlēšanu urnām dodas, pilsoņa pienākuma vadīti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šajās Saeimas vēlēšanās izvēlēties starp partijām ir viegli, uzskata vēlētāji Ķekavā. Balsot ķekavniekus galvenokārt motivē pilsoņa pienākums. Lai neveidotos rindas, Ķekavas kultūras namā pirmo reizi ierīkoti divi vēlēšanu iecirkņi. Aktivitāte līdz šim Ķekavā ir augstāka nekā vidēji Latvijā.

Ķekavas kultūras namā vēlētājus pavada latviešu mūzika. Šajās vēlēšanās šeit pirmo reizi ir ierīkoti divi iecirkņi  viens augšstāvā un viens apakšstāvā. Tas darīts, jo vienam iecirknim apkalpot visus Ķekavas vēlētājus iepriekš ir bijis grūti.

Vēlētājus pie kultūras nama ieejas sagaida iecirkņa darbinieks Dainis, kurš norāda, uz kuru iecirkni cilvēkiem doties. „Katrā ziņā, pirmais princips ir vecums. Cilvēki ar problēmām, kuriem ir grūtāk uzkāpt otrajā stāvā, tos mēs cenšamies pirmajā stāvā visus novirzīt. Jaunieši, protams, uz augšu. Bet galvenais, lai nav sastrēgumu. Katrā iecirknī līdzīgi,” klāsta Dainis.

Iecirkņi savā starpā dala ne tikai vēlētājus, bet arī pienākumus. Nodot balsis glabāšanā varēja tikai augšstāva iecirknī, bet pietiekties balsošanai mājās apakšstāvā. Kā stāsta abu iecirkņu komisiju vadītājas, nekādu grūtību līdz šim nav bijis.

Arī noskaņojums gan vēlētājiem, gan iecirkņa darbiniekiem ir priecīgs, stāsta augšstāva iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Indra Priede. „Atmosfēra ir pacilājoša, visi ir noskaņoti labvēlīgi, visi ir izdarījuši izvēli, ārā ir jauks laiks. Ir tiešām patīkami šodien strādāt!” apmierinājumu pauž Priede.

Tikmēr otra iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Linda Zaķe stāsta, ka visbiežāk cilvēki jautājot, kurā sarakstā atrast kādu konkrētu kandidātu. Dažreiz iecirkņa darbiniekiem nākas atbildēt, ka par izvēlēto kandidātu Ķekavā nobalsot nevar.

Daudzi jautā pēc konkrētas partijas, kur var atrast konkrētu cilvēku, kurā sarakstā. Tātad tas nozīmē, ka cilvēks ir atnācis balsot par kādu konkrētu partijas līderi, bet viņš nezina, kurā sarakstā viņš ir atrodams, tad jautā par to. Bieži jautā par kādu konkrētu partijas līderi, bet nesaprot, kādēļ viņš nav šajā konkrētajā reģionā. Tad mums ir jāskaidro, ka konkrētais līderis startē Rīgā vai arī Zemgales reģionā,” par biežākajiem jautājumiem iecirknī stāsta Zaķe.

Pēc balsošanas vēlētāji dodas ārā pa kultūras nama sētas durvīm. Šeit jau nobalsojušie ķekavnieki pārsvarā stāsta, ka vēlēt gājuši, lai pildītu savu pilsoņa pienākumu. Izvēlēties, par ko balsot, šoreiz ir bijis viegli. „Diezgan vienkārši, starp divām puslīdz jēdzīgām partijām bija izvēle. Nobalsoju par to, kurai ticu vairāk,” savu pieeju skaidro Sandris. „Te jau pa šiem gadiem ir zināms, kas kaut ko dara, kas neko nedara,” piebalso pensionārs Valdis.

Savukārt māsas Inese un Lauma stāsta, ka paņēmušas kandidātu sarakstus, izskatījušas tos, aplūkojušas kandidātu sasniegumus, izglītības līmeni un izdarījušas secinājumus.

Savukārt Linda atzīst, ka pārliecības par savu izvēli nav. „Nebija tā konkrētības sajūta, vai tiešām tu izdari 100% pareizo izvēli. Apmēram pēc saraksta var izvēlēties, bet tālāk, tos grozījumus veikt, tur tās zināšanas par katru kandidātu nav pietiekamas,” saka Linda.

Savukārt pensionāres Sarmīte un Daina atzīst, ka viņas interesē Latvijas nākotne, un tā arī ir motivācija balsot.

Līdz četriem pēcpusdienā Ķekavā nobalsoja 47% vēlētāju, kas ir par sešiem procentiem vairāk nekā vidēji valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti