Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Diametrāli pretējas covid-19 analīzes

Panorāma

Panorāma

Kavējas portatīvo datoru iegāde skolām

Kavējas portatīvo datoru iegāde skolām; skolas cer tos saņemt ātrāk

Izglītības un zinātnes ministrija vēl nav paguvusi iepirkt skolām portatīvos datorus, kurus bija plānots izmantot attālinātajām mācībām. Vairāku skolu direktori Latvijas Televīzijai norādīja, ka tie vajadzīgi skolēniem, kam mājās datoru nav. Tomēr ministrija atkārotu iepirkumu izsludinājusi tikai šonedēļ un, visticamāk, skolēni jaunos datorus varēs lietot tikai pēc Jaunā gada. 

Dienu pirms mācību gada sākuma Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) teica, ka oktobra beigās vai novembra sākumā skolas saņems jaunus portatīvos datorus, lai atvieglotu mācīšanos attālināti.

Valdība ministrijai piešķīra gandrīz 4 miljonus eiro 7000 datoru iegādei, kurus paredzēts izdalīt skolām, kas portatīvos datorus jau nav saņēmušas Eiropas fondu projektu ietvaros. Piemēram, Jelgavas 4. vidusskolai plānots piešķirt 20 datorus.

“Šie datori ir nepieciešami, lai palīdzētu tām ģimenēm, kur šo datoru nav, kur to pietrūkst,” skaidroja Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. “Pavasarī izkristalizējās, ka apmēram 20 līdz 30 bērniem nav datoru,'' viņš piebilda.

Tagad skaidrs, ka 26. oktobrī, kad visu skolu 7.–12. klašu skolēni nedēļu pāries uz mācībām attālināti, datoru vēl nebūs.

Jūrmalas Pumpuru vidusskolas direktore Ausma Bruņeniece stāstīja, ka pavasarī ārkārtējās situācijas laikā ģimenēm aizdoti datori no skolas datorklases, taču tagad to darīt nevarēšot tāpēc, ka datori skolā būs vajadzīgi jaunāko klašu skolēniem.

“Zinot to, ka viss aizkavēsies, mēs esam gatavojušies, ka [7.–12. klašu] skolēni mazāk strādās ar datoriem tieši šo vienu nedēļu. Bet, ja process pagarināsies, mēs arī nevaram visu laiku kaut kādus kopētus materiālus viņiem izsniegt. Tas arī nav normāls, produktīvs mācību process,” norādīja Bruņeniece.

Savukārt Jēkabpils 3. vidusskolas direktore Ligita Ašnevica stāstīja, ka skolēniem izdalīs pavasarī no ministrijas saņemtos viedtālruņus, taču vajadzīgi arī datori.

“Mums tos vajadzētu, jo tiem tomēr būs jaunāka programmatūra un viss pārējais, es tā ceru. Mums vajadzētu, protams,” sacīja Ašnevica.

Ministrijā norādīja, ka nedēļas sākumā iepirkuma dokumenti ievietoti Elektronisko iepirkumu sistēmā un piektdien noslēgsies piedāvājumu iesniegšanas termiņš.

Ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) aizkavēšanos skaidro ar lielo iepirkuma apjomu.

“Ņemot vērā, ka iepirkuma apjoms ir liels un naudas summa ir liela, un visā Eiropā ir pieprasījums pēc datoriem, to piegāde nav iespējama tik ātri. Tāpēc, visticamāk, datori būs decembrī vai janvārī,” pauda ministre.

Iepirkumā paredzēts, ka piegādātājam datori pašvaldībām jānogādā līdz 21. decembrim, kad sāksies ziemas brīvlaiks.

Uz jautājumu, kādēļ datori netika iepirkti jau vasarā, ministrija skaidri neatbildēja un norādīja, ka lēmumi par naudas piešķiršanu pieņemti tikai septembrī.

KONTEKSTS:

Iepriekš IZM ziņoja, ka iepirkumu elektroniskajā sistēmā izsludināja oktobra sākumā un plānoja datorus saņemt pēc mēneša.

Valdība septembra vidū Izglītības un zinātnes ministrijai piešķīra 3,9 miljonus eiro, lai veiktu tehnoloģiskā nodrošinājuma uzlabošanu skolās. Bija plānots, ka kopumā datorus saņems 425 skolas, kuras tos varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību nodrošināšanai.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāka klātienē.  

Taču pēc vairākiem Covi-19 uzliesmojumiem un situācijas pasliktināšanās nolemts, ka nedēļā pēc brīvlaika visām 7.–12. klasēm plānotas attālinātās mācības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt