Slimnīcu neatliekamās palīdzības centros darba nav mazāk, tikai mainījies iemesls, kādēļ cilvēku ved turp. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs norādīja: “Ir ievērojami palielinājies to cilvēku skaits, kuriem ir infekciju izraisītie gastroenterīti jeb vemšana un caureja, sezonālas infekcijas nekur nav pazudušas, un mums Latvijas Infektoloģijas centrā ir pārprofilēta viena no nodaļām. Tā nodaļa ir pilna.”
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) informēja, ka šobrīd tikai vienā nodaļā ārstē Covid-19 pacientus. No 30 gultām aizņemtas 17, visi pacienti ir skābekļa atkarīgi. Taču otra Covid-19 nodaļa tagad pārprofilēta un uzņem tos, kurus nomocījusi nelaba dūša vai caureja.
Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle atzīmēja: “Caurejas, protams, tagad būs. Tāpēc, ka tās ierosina baktērijas, un tās vairojas termostatā 37 grādos, tāpēc ļoti uzmanīgi ar pārtikas produktiem, jo – kas notiek ar cilvēku? Viņš zaudē šķidrumu un zaudē minerālvielas, un tāpēc tās ir jāatjauno vai nu dzerot, bet, ja nevar, tādi nokļūst stacionārā, vienu, divas dienas jāievada intravenozi sāļu šķīdumi.”
Mediķi atgādina, ka caureju var izraisīt gan nenomazgātas rokas, gan nemazgāti augļi un ogas.
“Augļi ir jāmazgā. Un man liekas, ka viena daļa cilvēku ir atradinājušies. Agrākos laikos bija nobrīdināts, ka arbūzi ir ar šigelām, bet tāpat var dabūt salmonelozi vai zarnu nūjiņu no olām. Kāds nenomazgāja rokas, viņa [zarnu nūjiņa] uz nebēdu savairojas ļoti daudz, nosacīti patogēna; apēd tādu produktu, iedzer tādu ūdeni, attīstās tā caureja. Tas nav sīkums.”