Kanālu «Tava klase» kopumā vērtē atzinīgi; par grūtu angļu valoda

Ir gandrīz pagājusi pirmā nedēļa, kurā skolēniem pieejams kanāls "Tava klase". Kopumā gan pedagogi, gan skolēni to vērtē pozitīvi – stundas ir interesantas un daļēji atvieglo skolotāju darbu. Kritiku izpelnījusies angļu valodas mācīšana, kas notiek angliski, jo bērniem to esot grūti uztvert. No šodienas ir pieejama detalizētāka programma nākamajai nedēļai, kad stundu saraksts paplašināsies.

Kanālu «Tava klase» kopumā vērtē atzinīgi; par grūtu angļu valodaPaula Dēvica

  Ir teju pagājusi pirmā nedēļa, kopš kanāls pieejams. Izglītības un zinātnes ministrijas dati liecina, ka to vidēji dienā noskatās ap 240 tūkstoš cilvēku gandrīz 70 valstīs. Un nu tas ierindojies starp skatītākajām televīzijas pārraidēm Latvijā. Kanālu mācībās aktīvi izmanto arī skrundenieces Sandas Birzītes divas meitas, kas mācās Skrundas vidusskolas pirmajā un trešajā klasē.

  "Audzinātājas ir ierakstījušas e-klasē - sekot līdzi tad un tad, tikos un tikos notiks tā un tā stunda. Bet fonā mums kanāls skan visu dienu. Vairāk pirmklasniecei patīk iesaistīties, kaut ko veidot, mācīties ciparus. Es gan nesapratu par angļu valodu, jo pirmajai klasei tā notika angļu valodā, kas, manuprāt, pirmajā klasē vēl nav uztverams," atzina Birzīte.

  Meitām ļoti patīk dabaszinību stundas, kurās rāda eksperimentus. Arī matemātiku pasniedz ļoti saprotami, stāsta Sanda. Kopumā kanāls esot izdevies.

  Arī Jēkabpils pamatskolā kanālu aktīvi izmanto pirmās sešas klases. Gan bērniem, gan skolotājiem ļoti patīk latviešu valoda, jo šonedēļ tā atbilst programmai. Mācību pārzine Inita Ciprusa stāsta, ka "Tava klase" ļoti atvieglojot skolotāju darbu.

  "Bērni vienkārši darbojas līdzi. Bet, ja ir kāds mājasdarbs un bērns vēlas atsūtīt arī mājasdarbu, tad atsūta. Un tiešām bērniem ir interese. Šodien būs programma par nākošo nedēļu. Un tad skolotāji var iekļaut to savā mācību plānā un nedot savus uzdevumus, bet dot ''Tavas klases'' uzdevumus, lai nebūtu tā, ka gan tos uzdevumus pilda, gan skolotāju uzdoto. Lai skolēni nebūtu pārslogoti," saka Ciprusa.

  Ļoti labas atsauksmes ir par sporta nodarbībām, jo tās izmantot var ne tikai bērni, bet arī vecāki. Arī ievadstundas esot ļoti motivējošas. Jēkabpils pamatskolas mācību pārzine arī atzīst, ka angļu valoda skolēniem ir nedaudz par grūtu. Izglītības ministre Ilga Šuplinska ("Jaunā konservatīvā partija") stāsta, ka šīs stundas arī turpmāk notiks angliski. Ja kādai klasei vai skolēnam ir par grūtu, tad jāpievēršas savai ierastajai praksei, uzskata ministre.

  "Izglītojošais kanāls uzreiz risina ne tikai izglītības pieejamības un kvalitātes jautājumu tepat Latvijā, bet arī diasporā visā pasaulē. Mēs, protams, saņemam dažādas emocionālas pirmā viļņa reakcijas. Un tur tā gamma ir ļoti plaša. Varbūt kopdziedāšana un sportošana ir tās, kas dominē," uzsver ministre.

  Nākamajā nedēļā priekšmetu klāsts kanālā "Tava klase" paplašināsies, klāt nāks arī interešu izglītība. Un būs pieejamas arī stundas devītajai un divpadsmitajai klasei.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti