Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Kā attālinātās mācības atspoguļojas skolēnu sekmēs?

Šajā semestrī sekmes un zināšanas krītas

Kā skolēni vērtē aizvadīto – attālināto mācību gadu

Noslēdzas šī mācību gada pirmais semestris, no kura lielāko daļu vecāko klašu skolēni mācījušies attālināti. Skolēni attālinātā veidā saņem liecības, kurās pirmo reizi semestra novērtējumus drīkst arī neizlikt. 

Ar Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieci Dārtu Amantovu Latvijas Televīzija sazinājās attālināti – "Zoom". Attālināti saņemta arī liecība, un atzīmes esot pat nedaudz labākas nekā iepriekš. Vai arī zināšanas ir labākas? Par to vis nav tik drošas pārliecības.

"Pilnīgi noteikti, mācoties skolā uz vietas, mācību kvalitāte bija labāka. Arī tagad ir mācības, kas patīk, un ir mācības, kas patīk mazāk. Un tās, kas tev tik ļoti nepatīk, tām tu tik ļoti nepieslēdzies," pastāstīja Amantova.

Līdzīgi secinājumi ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniekam Viesturam Spūlim:

"Es varu pats plānot savu dienu. Es varu vairāk laika veltīt tieši lietām, kuras es nesaprotu, un mazāk laika veltīt lietām, kuras man ir skaidras."

Skolēni cits citam arī daudz palīdz un skaidro, kā arī pārbauda, vai klases biedri visu līdz galam saprata. Dārtas Amantovas klases audzinātāja Cēsu Valsts ģimnāzijā organizējot "Zoom" stundas, kurās nemācās, bet tikai sarunājas. Arī tas reizēm palīdz saņemties un disciplinēt sevi sagatavoties pavasara eksāmeniem.

Avots: VISC, LTV

"Par angļu valodu un latviešu valodu man satraukuma nav, jo šajos lauciņos esmu diezgan spēcīga, bet par matemātiku – jā, matemātika nav mana stiprākā puse. Es zinu, ko es varu, un es zinu, ko es no sevis vienkārši nevaru izspiest. Es arī sev to nepārmetu, nevajag sevi mocīt lieki," uzsvēra Amantova.

Reizēm ir grūti sevi motivēt, atzina arī Viesturs Spūlis. 

"Ir nepieciešams papildu gribasspēks, lai tiešām izdarītu to pašu lietu, ko man būtu relatīvi vienkāršāk izdarīt skolā.

Man ir nepieciešams lielāks gribasspēks, lai es to varētu izdarīt mājās –  vietā, kur es arī atpūšos, guļu un ēdu," stāstīja skolnieks.

Skolotāji gan nākot pretī, sekmes pielāgojot esošajai situācijai. Mācīšanās un arī vērtēšana esot citāda.

KONTEKSTS:

Gandrīz visu mācību gadu vecāko klašu skolēniem bija jāmācās attālināti. Saslimstībai ar Covid-19 palielinoties, decembrī klātienē mācības notika tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs, skolās nodrošinot 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. Iepriekš bija noteikts, ka skolās mācās arī 5.–6. klašu skolēni, kuriem arī jānodrošina 3 kvadrātmetru platība. 

Ceturtdien Ministru kabinets paziņoja par skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu 1. līdz 6. klašu skolēniem. Ziemassvētku brīvlaiks pagarināts līdz 8. janvārim. Tāpat valdība pieņēma citus drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai, kuri stāsies spēkā 21. decembrī. 

Savukārt nākamgad no 4. janvāra skolās maskas būs jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt