Dienas ziņas

Aizvadīts XXII Starptautiskais masku tradīciju festivāls

Dienas ziņas

Ģimenes ārsti var sākt vakcinēt seniorus

Rencēnu pamatskolā atsākas klātienes mācības

Kā mācības atsāk Rencēnu pamatskolas mazāko klašu skolēni

Pēc vairāk nekā divu mēnešu prombūtnes Rencēnu pamatskolas 1.–4. klašu skolēni ir atgriezušies mācību iestādē. Sajūtas līdzīgi kā 1. septembrī, tikai bez ziediem, bet ar sejas maskām.

Skolēni atzīst, ka mācīties klātienē gribas, bet grūti pierast pie masku nēsāšanas. Piemēram, 4. klases skolniece Beatrise pastāstīja, – ja nebūtu jāvalkā maska, tad ļoti gribētu mācīties skolā.

Darba apjoms nesamazināsies, bet skolas mācību daļā stāsta – diagnosticējošie darbi būs jāpilda, taču ne visiem skolēniem mājās ir stabils interneta savienojums. 

“Vairāk domāju par pārbaudes darbiem, par diagnosticējošiem darbiem, kas ir 6. un 3. klasei. Mums ir jāpriecājas, ka tagad būs 3. klasei klātienē marta sākumā. Sestā klase arī šos diagnosticējošos darbus raksta mājās, bet, ņemot vērā dažādo nodrošinājumu, arī mums pagājušonedēļ bija bērni, kas nāca šeit klasē uz vietas pildīt,” stāstīja Rencēnu pamatskolas mācību daļas vadītāja Zane Lapere.

Pagājušajā piektdienā skolā sāka organizēt darbus, lai nodrošinātu visas epidemioloģiskās prasības un mācības varētu norisināties klātienē. Nedēļas nogalē skolēnu vecāki direktorei zvanīja bez mitas, lai pārliecinātos, kādos apstākļos notiks mācības.

“Sestdien diezgan daudz zvanīja vecāki, mēs pārrunājām visu. Uzrakstījuši šobrīd iesniegumu par mājmācību ir divi, bet no tiem, kas izteica domu, ka varbūt nenāks, šodien, skatoties ienākušos bērnus, redzēju, ka arī šie bērni ir šeit skolā. Izvēle ir izdarīta par nākšanu uz skolu,” stāstīja Rencēnu pamatskolas direktore Dina Oliņa.

Pēc katras mācību stundas vēdina telpas un dezinficē virsmas.

Skolas mācību daļā gan norāda – sajūtas ir divējādas. Valda 1. septembrim līdzīgs satraukumus, bet bažas māc, ka skolotāji vēl nav vakcinēti. Tiesa, visi pedagogi nemaz nevēlas to darīt.

“Mums bija aptauja, mūsu skolā 30% saka “nē’’ šobrīd, tad pārējie ir gatavi vakcinēties,” pastāstīja skolas direktore.

Kā vēl vienu izaicinājumu skolas direktore min bērnu pielāgošanos sejas aizsargmasku lietošanā. Tāpat skolotājiem un citiem mācību iestādes darbiniekiem ir pieteikti Covid-19 testi, kas būs jāveic reizi nedēļā.

KONTEKSTS:

No 22. februāra 1.–4. klašu skolēni virknē Latvijas novadu atsāk mācības skolā. Atskaites punkts klātienes mācību uzsākšanai ir 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā atrodas izglītības iestāde.

Turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs trešdienās apkopos datus un publicēs to pašvaldību sarakstu, kas atbilst "drošas skolas" kritērijiem. Ja kārtējās kalendārās nedēļas trešdienā kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits ir līdz 200, mācības klātienē var sākt 1.–4.klases skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt