Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lietuvā pie veikaliem ļauts izmantot 20% stāvvietu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kā ierobežojumu laikā klājas pansionātā

Kā Covid-19 ierobežojumu laikā klājas aprūpes nama «Valtaiķi» iemītniekiem

Īpaša piesardzība Covid-19 pandēmijas laikā tiek ievērota pansionātos, kur galvenokārt mīt vecāka gadagājuma ļaudis. Te vairs nenotiek pasākumi, uz kuriem tika aicināti cilvēki no malas, liegti arī tuvinieku apmeklējumi. Kā šo laiku pavada aprūpes nama "Valtaiķi" iemītnieki, kā viņus cenšas iepriecināt darbinieki un tuvinieki?

To, ka Skrundas novadā esošajā aprūpes namā "Valtaiķi" jau gatavojas Ziemassvētkiem, var redzēt no ārpuses – logus rotā sniegpārsliņas, ēku un kokus izgaismo spuldzītes. Pie iemītniekiem vairs nevar ciemos atbraukt ik mēnesi tik ļoti gaidītie viesi, kas te koncertēja vai sarunājās. To kompensēt cenšas darbinieki, rīkojot dziedāšanu pa nelielām grupiņām vai strādājot individuāli, un tā tapuši dažādi dekori, zīmējumi un citi roku darbi.

"Uz šo brīdi ir tā, ka esam arī psihologi, tie, kas strādājam dienā. Ar mums parunājās, izstāsta savu dzīves stāstu," sacīja aprūpes nama “Valtaiķi” direktore Gunita Bivbāne.

Aprūpes nama direktore atzina, ka te mīt ļoti čaklas adītājas un bieži ir jādomā, kā iemītniekiem sarūpēt dziju, ja paši nevar nopirkt. Skrundas puses ļaudis jau zina, ka tā ir laba dāvana, kas tiks izlietota ātri.

Arī eņģeļiem no Eņģeļu pasta jau ir pačukstēts, ka to vajadzētu ielikt paciņās. Grūtāk šo laiku ir pārvarēt tiem, kuri veselības dēļ nevar iet laukā un apmeklēt nodarbības. Tuvinieki var piezvanīt, sūtīt paciņas, viens otru pasveicināt pa logu, tomēr klātienē tikties ir liegts.

Pie aprūpes nama ''Valtaiķi'' ir parks, kur iemītnieki var pastaigāties. Šeit satikties nedrīkst, jo nevar garantēt, ka vēlme samīļoties ar tuvinieku būs lielāka par noteikumiem distancēties. 

"Tā kā mammītei prāts ir tāds, kāds viņai ir, viņa mums nevar piezvanīt un mēs viņai nevaram piezvanīt. Mammai bija dzimšanas diena, tad mums pansionāta vadība noorganizēja, ka caur logu, satikāmies, neesam redzējuši tagad mēnesi, sūtām caur pansionāta vadību paciņu," stāstīja skrundeniece Inese Ivāne.

Zem eglītes šobrīd krājas ne tikai no Eņģeļu pasta iesūtītas dāvanas, bet arī no citiem labdariem, un iemītnieki jau zina, ka Ziemassvētku dzejolīši atmiņā ir jāatsvaidzina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt