Jelgavas novada domi atkal vadīs Caune (precizēts)

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts skandalozu slavu guvušais Ziedonis Caune. Caune domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts ar pārliecinošu balsu pārsvaru: 15 „par” un divām „pret”.

Uz šo amatu pretendēja divi kandidāti. Otrs bija Kārlis Rimša no Reformu partijas. Lai gan notika aktīvas diskusijas par koalīcijas modeļiem un iespējamajiem domes priekšsēdētāja amata kandidātiem, kā arī dažas partijas apšaubīja Caunes kandidatūru mēra amatam, viņš tika ievēlēts.

„Jāsaka paldies, ka iedzīvotāji novērtēja nevis jūsu žurnālistu tukšo salmu kulšanu, bet manus patiesos darbus. To, ko četros gados kā vadītājs ar savu komandu esmu izdarījis, tas ir novērtēts, un tas ir pamatu pamats. Cilvēku jau var nomelnot un apmelot zināmu brīdi. Žurnālisti solīja izsekot līdzi tajā, ka esmu apmelots, bet solīja un neturēja solījumus. Populāram cilvēkam staigājot pakaļ ar fotoaparātu, vienmēr kaut ko atradīs, kādus pārkāpumus. Bet es par saviem darbiem nekad neesmu kaunējies un kā novada saimnieks arī strādāšu tajā pat līnijā, kurā jau esam sākuši strādāt,” pārlicinoši paziņoja Caune.

Ziedonis Caune sola strādāt pie skolu renovācijas un jaunu sporta laukumu būvniecības. Bet žurnāliste Evita Puriņa, kas pašvaldības darbam sekojusi, norāda, ka valstij vēl jāstrādā, lai, piemēram, skolu direktori nebaidītos, ka, balsojot par sev vēlamu kandidātu, var nesaņemt solīto savām skolām.

„Ziedonim Caunem ir vara un domē iestrādnes, viņa partijai ir vairākums un viņš būs tas, kas noteikt amatus un labumus. Faktiski viņš iznāca kā uzvatētājs un par spīti šiem gadiem un skandāliem, kas pierādīja, ka viņš nav piemērots, tāpat ir atzīst par labāko. Tas ir liels pārsteigums," saka Puriņa un skaidro - uz vēlēšanām aizgāja tikai 1/3 daļa balsstiesīgo. "Likumdevējam jādomā, kā šo aktivitāti palielināt, jo balsotāju skaits kļūst ar gadiem zemāks, un tad var runāt par ievēlēto cilvēku leģitimitāti un iedzīvotāju uzticību pēc tam”.

Caune plaši atpazīstams kļuva saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par medībām un piknikiem darba laikā, kā arī citiem ētikas pārkāpumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti