Panorāma

«KPV LV» piesaka startu pašvaldību vēlēšanās

Panorāma

Panorāma

Izvērtēs «Rigvir» atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Izvērtēs «Rigvir» atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Zāļu valsts aģentūra izvērtēs “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā. Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz vairāku ārstu profesionālo organizāciju izteiktajām bažām par nepietiekamiem pierādījumiem zāļu efektivitātei. Turklāt veselības ministre Anda Čakša uzskata, ka vajadzētu izvērtēt arī citus medikamentus, kas iekļauti reģistrā līdz 2004.gadam.

60.gadu vidū Mikrobioloģijas un virusoloģijas laboratorijā atklātais preparāts “Rigvir” zāļu  reģistrā tika iekļauts dažas dienas pirms iestāšanās Eiropas Savienībā. Jau toreiz onkologi rezervēti pret to izturējās.

Jautājums no jauna aktualizējās, kad līdz ar viroterapijas centra izveidi preparātu aktīvi reklamēja. Vairākas ārstu profesionālās organizācijas uzskata, ka ar tiem pētījumiem, kas šobrīd ir veikti, nepietiek, lai “Rigvir” atrastos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā. 

Zāļu ražotājs šīs bažas uzskata par nepamatotām, jo līdz šim nav saņemti ārstu ziņojumi par nopietnām blaknēm. 

Tomēr, reaģējot uz izteiktajām bažām, Zāļu valsts aģentūra  izvērtēs “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā.

Tāpat veselības ministre Anda Čakša ekspertiem uzdevusi izvērtēt, ko darīt ar pārējiem medikamentiem, kas iekļauti zāļu reģistrā un kompensējamo medikamentu sarakstā līdz 2004.gadam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Tas gan nozīmētu izvērtēt vairāk nekā 2000 zāļu iekļaušanu reģistrā, jo trešā daļa ir reģistrēta pirms 2004.gada.

Turklāt izņemt zāles no reģistra nav nemaz tik vienkārši, jo tam nepieciešami nopietni pierādījumi. 

8 komentāri
Puķe
Vienu brīdi lietoju Mepha ražotās zāles Olfen: palas'ju blaknes: insults, pēkšņa nāve, nu, un tās ir tikai pretsāpju zāles, nevis pretvēža. Ir taču atšķirība vai zobiņš sasāpējās, vai vēzis.
WW
Viens ir skaidrs zog un rau katrs kasir kaut cik pie teiksanas , tautai atliek vien noskatities .
Alpaka cukurgalva
Es tikai ceru, ka Veselības ministrija un Zāļu valsts aģentūra arī sapratīs to absurdu, ka viņu galvenā eksperte onkoloģijā ir Rigvir medicīnas direktore Dace Baltiņa. Lai nu kad, bet tagad būtu jābūt skaidram, ka ar Baltiņas atrašanos šajā augstajā valsts iestāžu amatā kaut kas ir gaužām aplam.
Sala
Jā, pie mums izpratnei par interešu konfliktu vēl ļooooti jāaug. Bet nu cerams ka ar laiku...
Ka tik kaut ko
izņemt, apgriezt, samazināt, nekompensēt.... Kad beidzot vietējie izmirs, varēs taču ievest arābus.
Sala
No raksta gan nevarēja spriest ka tā būtu piekukuļotu ministru iniciatīva. Tur kaut kādi onkologi vai medicīnas nozares organizācijas bija minētas. Tas protams neizslēdz piekukuļošanas versiju, ja ļoti gribas tādās kategorijās domāt. Bet tā informācija kas pēdējā laikā parādās par un ap šo preperātu, tostarp no cienītiem un pieredzējušiem ekspertiem, tomēr liek vēlēties lai kāds papēta dziļāk.
Rigvir nav neefektīgs,
bet tas ir ražots Latvijā un nevis lielajās firmās, kas ministriem maksā kukuļus.
.
Pavērtējiet no otras puses - ja apmaksā ļoti dārgus bet neefektīvus preperātus un iztukšo jau tā paplāno veselības aprūpes maciņu tad visam pārējam paliek mazāk. Ja tā preperāta efektivitāte tomēr rada šaubas, tad varbūt ir vērts izvērtēt un novērst potenciālu valsta naudas izšķērdēšanas kanālu. Un novērst pacientu maldināšanu, ja izrādās ka tāda ir.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti