Panorāma

Panorāma

Panorāma

COVID-19 dēļ slēdz rīgas 88. bērnudārzu

Grib dzirdēt skolēnu viedokli par eksāmeniem

IZM aicina 12. un 9. klašu skolēnus paust viedokli par eksāmeniem

9. un 12. klašu skolēni aicināti internetā aizpildīt īpaši viņiem izveidotu aptauju. To veidojusi Izglītības un zinātnes ministrija, un skolēni ir aicināti atbildēt uz dažādiem jautājumiem par gaidāmo eksāmenu norisi. Pagaidām gala lēmumi par eksāmenu kārtību un laiku vēl nav pieņemti.

Ja pēc 12. maija valstī ārkārtējo situāciju nepagarinās, tad plānots, ka eksāmeni 12. klasēm varētu sākties 2. jūnijā, bet 9. klašu beidzēji kārtos vienu kombinēto eksāmenu. Taču, ja ārkārtējo situāciju pagarinās, eksāmenu datumus varētu pārcelt tālāk vasarā.

Atteikšanās no valsts pārbaudes darbiem pavisam vismaz šobrīd tiek uzskatīta par sliktāko variantu.

“Tādu jautājumu, kā - gribu eksāmenu vai negribu, tur nav, protams. 9. klasēm tie ir konkrētāki jautājumi tieši par kombinēto eksāmenu mācību valodā, matemātikā un Latvijas vēsturē,” par aptauju stāstīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

“Mēs gribam piedāvāt šo eksāmenu apvienot vienā dienā, bet, protams, mēs arī gribētu zināt viņu domas par šo. Mēs arī gribētu zināt, pirms šo lēmumu pieņemšanas, kāds ir noskaņojums un kā šie cilvēki skatās uz šo procesu un cik viņi jūtas gatavi, kādu palīdzību viņi gribētu saņemt no savām skolām, lai labāk sagatavotos eksāmenu norisei,” sacīja Catlaks.  

Pēc skolēnu uzklausīšanas nākamnedēļ Valsts izglītības satura centrs plāno izziņot eksāmenu norises datumus.

Tikmēr sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss” patlaban vāc parakstus par centralizēto eksāmenu pilnīgu atcelšanu, un par to parakstījušies nepilni 5000 cilvēku.

KONTEKSTS:

Valdība nolēmusi, ka skolu centralizētie eksāmeni svešvalodās iepriekš noteiktajā laika posmā – no 12. līdz 15. maijam – nenotiks. Taču pašlaik valdība plāno, ka eksāmeni notiks, bet vēl tiek vērtēts, kādā veidā tos organizēt. Ja ārkārtējā situācija pēc 12. maija netiks pagarināta, valsts pārbaudes darbi 9. klasēm un centralizētie eksāmeni 12. klasēm varētu notikt jūnijā un jūlijā.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta ir izsludināta ārkārtējā situācijā, kuras laikā mācības skolās notiek attālināti. Noteikta arī virkne ierobežojumu un aizliegumu.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti