Inspekcija: Ārkārtējā situācija aktualizēja bērnu nomāktību, depresiju un paškaitējošu uzvedību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Bērnu nomāktība, depresija, paškaitējoša uzvedība, proti, situācijas, kad bērns pats sev dara pāri – tās ir situācijas, kuras ārkārtējā situācija ir vairāk izcēlusi un aktualizējusi. Tā Latvijas Radio sacīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja pienākumu izpildītāja Valentīna Gorbunova.

Intervija ar VBTAI vadītāju pienākumu izpildītāju Valentīnu Gorbunovu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kopš marta, kad tika ieviesti ar Covid-19 saistītie ierobežojumi, VBTAI sniegusi vairāk nekā 1200 konsultāciju. Zvani bijuši arī par bērnu zemo mācību motivāciju, par disciplinēšanas grūtībām, par emocionālo uzvedību un arī vardarbību ģimenē.

Lai gan zvanu ir bijis vairāk, par krasu pieaugumu šobrīd nevar runāt, sacīja Gorbunova. Viņa uzsvēra, ka sarunas bija ilgākas, garākas, dziļākas. Cilvēki bija ieinteresētāki palīdzēt bērniem.

“Protams, nevar runāt, ka tas pēkšņi ir noticis tagad, Covid-19 [krīzes] laikā. Bet tā ir situācija, kas vairāk izkristalizējusi apstākļus ģimenē, emocionālo gaisotni ģimenē un to, kā bērns jūtas ģimenē,” sacīja Gorbunova.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā VBTAI mudina vecākus pievērst īpašu uzmanību bērnu drošībai. Ņemot vērā, ka mācības visās izglītības iestādēs uz laiku ir pārtrauktas, nodrošinot mācību procesu attālināti, VBTAI atgādina par aizliegumu bērnus līdz septiņu gadu vecumam atstāt bez pieaugušo uzraudzības.

Arī tad, ja bērns ir sasniedzis septiņu gadu vecumu, vecākiem vai bērna likumiskajiem pārstāvjiem rūpīgi jāizvērtē viņa spējas un prasmes parūpēties par sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti