Dienas ziņas

Arvien vairāk skolām pieejami rīki mobinga novēršanai

Dienas ziņas

10 gadu laikā ievērojami samazinājies jauniešu skaits

Individuālie testi skolēniem – izturības pārbaude vecākiem

Individuālie Covid-19 testi skolēniem – izturības pārbaude vecākiem

Šajā mācību gadā visiem skolēniem, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, skolās regulāri tiek veikti siekalu testi. Negatīvs testa rezultāts nepieciešams arī tad, ja bērns nav bijis mācību iestādē testēšanas dienā. Atgriešanās skolā gan dažkārt izvēršoties par izturības pārbaudi vecākiem, jo nav vienota, skaidri aprakstīta mehānisma, kur un kā pieteikties individuālo testu veikšanai.

Laboratoriju nespēja savlaicīgi un pēc plāna veikt regulāro skolēnu testēšanu sagādājusi galvassāpes ne vienas vien skolas direktoram. Tomēr, kā stāstīja baušķenieki Dace un Uldis Varneviči, ne mazāk sarežģīta izrādījusies atgriešanās mācību iestādē bērniem, kuri testēšanas dienā neesot bijuši skolā.

"Problēma tāda, ka, ja viņš paliek mājās, lai viņš aizietu uz skolu atpakaļ, viņam vienalga tests ir jānodod. Uz skolu viņš nevar iet nodot. Sistēma, ko piedāvāja klases audzinātāja, bija samērā vienkārša. Mēs aizejam uz "Gulbja laboratoriju", nododam testus. Viņi apstiprina, ka viss ir kārtībā, ka tas nav Covid-19 un mēs varam atgriezties skolā," stāstīja trīs bērnu tēvs Uldis Varnevičs.

Tomēr dzīvē viss izrādījies citādāk. Vispirms abi vecāki uz maiņām mēģinājuši sazvanīt "Gulbja laboratoriju", kas piesaistīta skolai, kurā atvases mācās.

Kad beidzot izdevies sazvanīt laboratorijas Rīgas numuru, kur atbildēts, ka jāiet uz laboratoriju un tests vienkārši jānodod, sācies riņķa dancis starp mājām un laboratoriju.

"Aizdodamies uz laboratoriju, un tur durvīs zīme – no plkst. 12.30 līdz 13.30 tikai Covid-19 testi un tikai iepriekš piesakoties. Mēs laboratorijā iet nevaram, jo tas ir Covid-19 tests, tikai būs jāspļauj trauciņā," sacīja Dace Varneviča.

Filiāļu telefona numuri laboratorijas mājaslapā nav redzami. Kad beidzot izdodas sazvanīt Bauskas filiāli, atbildēts, ka jānāk ne Covid-19 testu laikā. Vēlreiz nonākot laboratorijā izrādījies, ka tur var tikai saņemt  testa komplektiņu, kas jāaizpilda mājās.

"Mums laboratorija, ar kājām ejot, ir divdesmit minūtes no mājām, bet – ja šādi iznāk kādam laukos? Vairāk nekā divas dienas cilvēks ņemtos. Nav skaidri aprakstīta mehānisma, kā tas darbojas," vērtēja  Uldis Varnevičs.

Par līdzīgu  situāciju, tikai ar "MFD" laboratoriju, sociālajos tīklos stāsta arī kāda cita mamma. "ReTV" sižeta veidošanas laikā izdevās sazināties tikai ar vienu – ''Bior'' laboratoriju.

"Bērniem, skolēniem nav jāstāv rindās, jo tur nav vajadzīga "Bior" cilvēku iesaiste. Ir speciāli saliktas kastes ar komplektiem. Viņš paņem un uzreiz arī nodod. Tikai jāņem vērā, ka klientu apkalpošanas centriem ir konkrēti darba laiki reģionos," skaidroja "Bior" pārstāve Ilze Dimante.

Esot arī vienošanās, ka nodot siekalu testu, lai atgrieztos  skolā, var jebkurā laboratorijā.

Veselības ministrijā skaidroja, ka  zvanu centra kapacitāte esot katras laboratorijas ziņā, bet vienota pieteikšanās esot iespējama gan pa tālruni 8330, gan elektroniski.

"Tur nav pilnīgi visi punkti, kas ir valstī, bet tas pārklājums ir diezgan plašs. Tā ir tāda informācija, kas mums ir aktuāla tajā brīdī, kad mēs esam nonākuši situācijā, kad mums ir jātestējās, bet tā informācija ir atrodama. Protams, mēs no savas puses aktualizēsim, atgādināsim kādas ir iespējas, lai pieteiktos uz Covid-19 testēšanu," sacīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Sūdzības par sadarbības problēmām ar laboratorijām  Veselības inspekcija aicina rakstīt uz epastu: "[email protected] gov.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt