Dienas ziņas

Cēsu pusē sāk filmēt filmu «Jelgava 94»

Dienas ziņas

Nodegusi 300 gadu sena koka baznīca Siguļos

Grenctāles kultūras namu pieskandina kurzemnieki

Grenctālē uzņēmēji vēlas pierādīt – kultūra laukos ir pieprasīta

Šajā nedēļas nogalē Bauskas novada Grenctāles kultūras namu pieskandina kurzemnieki. Tas ir viens no novadu dienu pasākumiem, ko organizē vietējie uzņēmēji. Tā viņi vēlas pierādīt, ka arī laukos kultūra ir pieprasīta, vien pasākumi jārīko plašāki, lai interesenti sabrauktu arī no citiem pagastiem un novadiem.

Grenctāles kultūras nama vēsture pirmā lappuse ierakstīta 1981. gadā, kad tajā uzstājies pats maestro Raimonds Pauls. Vietējie atceras, ka celiņš uz šo vietu bijis  kārtīgi iemīts teju līdz gadsimtu mijai.

 “Tad jau mums bija daudz prieka. Visādi slaveni aktieri brauca. Tagad jau nav nekā,” nosaka vietējā iedzīvotāja Velta.

Ieraksti kultūras kartē liecina, ka pēdējos gados kultūras namā notiek tikai 10-12 pasākumi gadā.

Šovasar pat izskanēja ziņa, ka skaistā kultūras celtne pārtapšot par alkohola tirdzniecības vietu, un tas lika sarosīties jaunās paaudzes uzņēmējiem.

“Mēs varam pārdot  ne tikai maizi, bet arī kultūru. Koncertzāles ietilpība ir 420 vietas, ar lielisku akustiku, ar savu odziņu, jo lielā zāle ir saglabāta tāda, kāda tā bija 1981. gadā,” stāsta SIA ''Radīti kultūrai'' pārstāvis Artis Červinskis.

Kā pirmais organizēts pasākumu cikls - novadu dienas.

“Pēdējā laikā jau katru mēnesi kaut kas notiek. Bija latgaliešu dienas, tagad kurzemnieku, “Credo” koncerts bija, un tad jau mēs te esam. Divu mēnešu laikā jau kādi trīs pasākumi, viss ir aizgājis,” saka Īslīces pagasta iedzīvotāja Gunta Stūre.

Šoreiz Grenctālē viesojas kurzemnieki, kuri rādīja, gan ko prot saražot, gan kādu mūziku spēlēt. Un, protams, neiztika arī bez suitu sievām. Uz kurzemnieku pēcpusdienu sabraukuši gan tuvāki, gan tālāki kaimiņi, tādējādi pierādot, ka attālums nav šķērslis, ja vien pasākums ir interesants un informācija izskanējusi gana plaši.

“Es domāju, ka Bauskas novada pašvaldībai, novada domei ir vairāk jāatbalsta ne tikai tie kultūras nami, kas ir tuvāk pilsētai, bet arī tālākie,” spriež Īslīces pagasta iedzīvotājs Agris Stūris.

Pašreiz Grenctāles kultūras dzīves organizēšanai no domes atvēlēti vien 6000 eiro gadā, turklāt kultūras namam nemaz nav vadītāja. Tomēr jaunie uzņēmēji ir iedvesmas pilni iesākto turpināt. Jau februārī Grenctālē  būšot Vidzemes dienas, bet nākotnē šeit varētu būt sava veida “Zemgales Gors”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti