Gobzems izteicis jaunu valdības veidošanas piedāvājumu; partijas atturīgas

Vairāki politiskie spēki pagaidām neplāno iesaistīties sarunās par jauniem Ministru prezidenta amatam nominētā Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājumiem.

Gobzems partijām esot piedāvājis jaunu plānu - turpināt diskusijas četru partiju sastāvā, bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), nevis turpināja uzstāt uz iepriekš piedāvāto valdību no bezpartijiskajiem ministriem.

Lūgts komentēt šo informāciju, Gobzems aģentūrai LETA vien sacīja: "Es varu tikai apliecināt, ka joprojām turpinu strādāt pie labākā Latvijas valdības modeļa". Viņš atgādināja, ka rīt tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Sīkākus komentārus Gobzems nesniedza.

"Jaunās Vienotības" (JV) politiķis Arvils Ašeradens apstiprinājis, ka vakar saņemts zvans no Gobzema, kurš  mudināja atgriezties pie sarunu galda, turpinot sarunas par valdības izveidi četru partiju sastāvā. Tomēr JV valde piektdien jau lēma neturpināt sarunas ar Gobzemu, līdz ar to par šo ierosinājumu jāpieņemot cits lēmums. JV valdes sēde notiks pirmdien, 10. decembrī, plkst. 10.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka pēc JV un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izstāšanās no sarunām Gobzemam nav iespēju piedāvāt vairākumu. Līdz ar to apspriest šādu versiju pašlaik ir neaktuāli.

JKP līderis Jānis Bordāns norādīja, ka pagaidām nav zināms, ko darīs pārējie politiskie spēki, līdz ar to šo jautājumu varētu apspriest tikai pirmdien.

ZZS Saeimas frakcija līdz šim nav informēta par iespējamām valdības veidošanas sarunām bez viņu iesaistes, līdz ar to Ministru prezidenta amatam nominētā Alda Gobzema (KPV LV) vakardienas piedāvājums pārējām partijām ir pārsteigums, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Armands Krauze.

Viņš skaidroja, ka ar citu Saeimas frakciju pārstāvjiem, tostarp Gobzemu, nav sazinājies nedz vakar, nedz šodien, tāpēc viņš atteicās komentēt iespējamību, ka Gobzems varētu mēģināt veidot jauno valdību četru partiju sastāvā, no sarunām izslēdzot ZZS pārstāvjus.

Tāpat Krauze norādīja, ka, pirms Gobzema svaigākā valdības veidošanas piedāvājumu izvērtēšanas, nepieciešams sagaidīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumu, kas paredzēts rītdien pēc viņa tikšanās ar Gobzemu.

Gobzems arī piedāvājis Edgaram Rinkēvičam ("Jaunā Vienotība") kļūt par vicepremjeru. Tā, viņaprāt, varētu atrisināt viņam neesošās pielaides valsts noslēpumam problēmu.

KONTEKSTS:

Aldis Gobzems no partijas “KPV LV” ir jau otrais premjera amata kandidāts, kuram prezidents divu mēnešu laikā pēc 13. Saeimas vēlēšanām uzticēja veidot valdību. Pirms tam izgāzās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna mēģinājums.

Gobzemam tika dots laiks līdz 10. decembrim, lai vienotos par valdības aprisēm. Sarunas sāka sešas no septiņām Saeimā iekļuvušajām partijām, jo no sadarbības ar “Saskaņu” tās atteicās jau pirms vēlēšanām. Drīz vien Gobzems no sarunām izslēdza “Attīstībai/Par!”, vainojot to aizmuguriskajā citas valdības veidošanā. Tad JKP kategoriski atteicās sadarboties ar Zaļo un Zemnieku savienību, bet Gobzems vēlējās redzēt ZZS valdībā.

7. decembrī Gobzems atsauca savu valdības piedāvājumu partijām un valdībā aicināja bezpartijiskus profesionāļus. Ja šāda valdība netiks apstiprināta, Gobzems lūgšot izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Pēc tam “Jaunā Vienotība”, JKP un Nacionālā apvienība atzina, ka nevar turpināt sarunas par Gobzema valdību.  

 

9 komentāri
Anonīms lietotājs 27353
Klaunu un Aunu apvienība ar Govzemi
Zigfrida Kalatrida
>"marite upeniece ex vazne" - a ieprieksh nebija laiks, ka viss skaidrs ..... un tgd shirmis atveeraas ? - Tapee, ka jauni zalji personazhi ieprieksheejaa smirdiigajaa skaistumaa iepeeraas ???
Zigfrida Kalatrida
Neaiztiec pridizentariju ... ... un STRATEGISKO rezervi ( ne jau ap Gbz kas apvienojas :) ) :) .... Un ganaampulkus arii neaiztiec - auni nav apvienoti - ja nu vieniigi tikai uz veeleeshanaam, saucamajaam.
Konstance Kalniņa
Teikšu,ka redzu tikai nenormālu tiekšanos pēc amata.Tīrās ambīcijas,Gobzems gatavs uz visu.
marite upeniece ex vazne
Nav gan.Viņš tikai centās pierādīt,ka mums valdību neviens sastādīt negrasās.Vismaz no jauno partijām,NĒ
marite upeniece ex vazne
Nu,ko nu teiksiet?Kādi šoreiz iemesli nesastādīt valdību?Vai nu viss iepriekš teiktais ir blefs.Tas uz JKP.
Anonīms lietotājs 17776
Kas no Gobzema piedāvātā rīcības plāna ir vērsts uz to, lai "valstī viss būtu normāli"? Ko vispār nozīmē - normāli? Jārunā ir konkrēti, nevis abstrakti it īpaši MP kandidātam.
marite upeniece ex vazne
Šinī bardakā ir laiks tikai cīnīties ar tiem,kas nekādi negrib lai valstī viss būtu normāli,tas jau ir skaidri redzams.
Anonīms lietotājs 17776
Kur valdības deklarācija? Kur ministru kandidāti? Kur kaut kas konkrēts par ko vienoties? Kur mērķi, redzējums?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti