Gobzems atsauc savu valdības piedāvājumu partijām

Politiskās partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems atsaucis savu valdības piedāvājumu partijām un valdībā aicinās bezpartijiskus profesionāļus, vēsta Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Gobzems teica, ka balsis valdībai ir un vienlaikus nav. Viņš piedāvā atgriezties pie "koalīcijas ar tautu" un aicinās nozaru profesionāļus valdībā. Šādu valdību Gobzems nākamnedēļ "likšot uz balsojumu". "KPV LV" līderis skaidroja, ka valdības veidošanā tiks iesaistītas personas, kuras nepieder partijām, bet "ir labākās Latvijā". Pirmdien viņš ar šiem profesionāļiem plānojot iepazīstināt prezidentu. Ja šāda valdība netiks apstiprināta, Gobzems lūgs izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Gobzems žurnālistiem teica, ka balsojums par šo valdību Saeimā varētu būt ceturtdien.

“Valdība faktiski jau bija gatava,” teica Gobzems, norādot, ka situācija valdības veidošanas procesā mainījusies, tādēļ arī viņš maina savu lēmumu. Gobzems sacīja, ka citi politiķi šo viņa lēmumu uztvēruši saprotoši. Gobzems norādīja, ka rēķinās ar parlamenta atbalstu iecerētajai “profesionāļu valdībai”. Viņš gan atturējās nosaukt partijas, kas Saeimas balsojumā varētu atbalstīt šādu valdību.

"Esošajā sadrumstalotajā parlamentā es izdarīju visu iespējamo, uzklausot partiju vēlmes, lai piedāvātu iespējamo risinājumu. Neskatoties, ka tāds tika izteikts, ir savilktas līnijas krustām šķērsām," klāstīja Gobzems.

Premjera amata kandidāts atzina, ka dažus cilvēkus darbam valdībā viņš jau ir uzrunājis un šādas sarunas notikušas jau oktobra sākumā. Daži potenciālie ministra amata kandidātu piedāvājumu apsvēruši ļoti nopietni. “Tie ir tiešām augstas raudzes profesionāļi,” apgalvoja Gobzems, vienlaikus atturoties nosaukt darbam valdībā uzrunātos profesionāļus, kas lūguši pagaidām nepubliskot viņu vārdus.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze tikmēr jau paziņojis, ka šajā situācijā svarīgākais ir tas, ko teiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Savukārt apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Juris Pūce aicinājis citas partijas "izbeigt šo farsu". " Šis ir Aināra Šlesera plāns. Man ir jautājums prezidentam: vai cilvēkam, kurš iedevis mērkaķim granātu, nebūtu laiks granātu atņemt," sacīja Pūce.

 

KONTEKSTS:

Nedaudz vairāk nekā nedēļu pēc valdības veidošanas uzticēšanas "KPV LV" politiķim Aldim Gobzemam viņš paziņoja pa "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka. Sarunas turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība". 

Gobzems nāca klajā ar iespējamo valdības modeli, taču potenciālie koalīcijas partneri nesteidza piekrist piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam. Dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim, savukārt JKP arvien uzstāj, ka nevēlas strādāt valdībā ar ZZS. Gobzems deva laiku JKP līdz 8. decembra vakaram sniegt atbildi par valdības atbalstīšanu. 

Arī "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš paziņoja, ka nevēlas valdībā iekļaut ZZS. Tikmēr Nacionālā apvienība vēlas piecu partiju koalīciju, bet “Jaunā Vienotība” nesteidz paust atbalstu, jo vēl ir neskaidrības.

Prezidents Gobzemam valdības veidošanai devis laiku līdz pirmdienai, 10. decembrim.

15 komentāri
Zigfrida Kalatrida
Gobzems savaa elementaa :) : "Gobzems teica, ka balsis valdībai ir un vienlaikus nav." .... A, ja buutu, ta viss buutu oki :D
Zigfrida Kalatrida
Shitie te 7 ministrijas nesoliija gadiijumaa ? ... Un me neteica gadiijumaa, ka bus labi, ka veel kaadas pie esoshajaam nepiekonstruees ? ( Ko saka veel shodien - viss veel priekshaa )
Vilis Antēns
Nu , visi tie anonīmie mūldoņas, jūs tak esiet galīgi nojūgušies, jeb uzpirkti ! Kā var ņirgāties par saviem pensionāriem (savu tēvu un māti),par tiem , kas ar šo nožēlojamo pensiju nevar izdzīvot ! Lai jūs esat nolādēti !!!
Anonīms lietotājs 17776
Tikai tāpēc, ka Tev nepatīk kas notiek, nenozīmē, ka visi ir uzpirkti vai garīgi slimi. Neviens šeit neņirgājas par pensionāriem! Ja Tev liekas savādāk, tad pašam ieteiktu meklēt speciālista palīdzību. Gobzems pārstāv pats sevi un viņa plāni, darbi ir tikai viņa. Ja Tu jūti personisku aizskārumu dēļ tā, tad ieteiktu nelasīt šādus rakstus.
Anonīms lietotājs 26813
Man liekas, ka tā ir izcila ideja. Iespējams, ka sen vajadzēja kaut ko tādu darīt. Gobzems būtu lielisks premjers, kā redzams, citas partijas ir pie vainas, ka nevar viņa valdību izveidot.
Konstance Kalniņa
Kā te jau tika teikts-Gobzems (ar 16 mandātiem) iedomājies sevi esam ne vairs par premjerministru,bet par Latvijas Prezidentu.Vienu vārdu sakot-MESIJA.Vai nav par augstu ķerts?Bet reputācija...
Anonīms lietotājs 24544
Es ceru, ka tie kas akli vēlēja par šito klaunu baru būs sapratuši ko ir ievēlējuši un otro reizi šo kļūdu nepieļaus !!!
Zigfrida Kalatrida
Kaut kur jau jaa, bet pa lielam galiigi garaam - ne ieksh taa "klaunu bara" ir problema . ..... Kaut gan tgd bish cita bus problema - kur lv. ar saviem "klaunu, veco veezhu un AUNU un AITU bariem" ... un bujetiem ... SHOBRIID NEKO JAU VAIRAAK IZTAISIIT NEVAREES. Diemzheel :(
Jānis Cielēns
Malacis Gobzems. Kā jaunava, JKP un JV šeit , vai nu ir vai nav. Kuri negrib kārtīgi strādāt,VIETĀ NĒM PROFESIONĀĻUS UN LAI TIE BEŅĶU BĪDĪTĀJI IET D....T!
Anonīms lietotājs 10122
Izskatās, ka Gobzems tēmē kļūt par jauno diktatoru - pats iecels amatpersonas, nerēķinoties, vai tās vispār ir vai nav ievēlētas!
Vilis Antēns
Tu pats esi galvenais āksts !
Ervīns Rudzītis
Nu tiešām jo tālāk jo trakāk-izskatās,ka Gobzems jau uzņēmies visas Latvijas prezidenta lomu un noteiks kā būs,kā nebūs!Kaut ar savām un partijas problēmām jau sākumā būtu jātiek galā!Bet nu paši vien tādus īpatņus kā Gobzems un Kaimiņš vien ievēlējām..
Anonīms lietotājs 22483
Aldi, ņem Kiviču par ministru. Tā kā viņu neievēlēja, viņš ir Tauta un ar viņu var iet koalīcijā. Pokemoni, kas par tevi balsoja, to novērtēs.
Anonīms lietotājs 22483
Nuja, jo valdības deklarācīju jau nevar uzrakstīt. 'Tā vietā meklēs īpatņus, kam tik ļoti nerūp sava reputācija, ka ir gatavi ar šo dīvaini sasisties un kurus tad Gobzems dancinās pēc sava prāta un atkarībā no mēness fāzes un garīgās veselības stāvokļa. Lai dies` nogrābstās! Vien atliek pateikties Dievam, ka tomēr kaut cik saprātīgi cilvēki arī Saeimā ievēlēti, kas šīs ākstības neatbalstīs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti