Rīta Panorāma

Festivāls Artissimo - aizrautība un svaigums mūzikā

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Rēvaldu

Intervija ar Dzintaru Lagzdiņu

Glābēji pārbaudīs ugunsdrošību daudzdzīvokļu mājās

Valsts Ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) līdz septembra vidum visā Latvijā pārbaudīs ugunsdrošību daudzdzīvokļu mājās, LTV raidījumā „Rīta Panorāma” piektdienas, 30.jūnija, rītā apliecināja dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš.

Viņš pastāstīja, ka Rīgā pārbaudīs ēkas vismaz 12 stāvu augstumā, citās lielajās pilsētās – vismaz sešu stāvu augstumā, savukārt pārējos novados – vismaz triju stāvu augstumā. Tiesa, pārbaudes notiks izlases kārtībā, kas nozīmē, ka glābēji neizskatīs visas ēkas, kuru stāvu skaits it kā liecinātu, ka tās ir jāpārlūko. Pārbaudēs uzmanība būs pievērsta, piemēram, siltināšanas materiālam un tā ugunsdrošībai.

Lagzdiņš aicināja namu apsaimniekotājus pašus pieteikties un piedāvāt savu laiku, kad glābējiem ierasties ēkās.

Glābēji šādi nolēmuši namus pārbaudīt pēc traģēdijas Londonā, kad ugunsgrēkā kādā Londonas augstceltnē dzīvības zaudēja 80 cilvēki.

Lagzdiņš gan uzsvēra, ka Latvijas būvnormatīvi neļauj tādu izbūvi kā liktenīgajā Londonas namā. Tomēr glābēji prasīšot pārvaldniekiem dokumentus, kas liecinās par namu uzturēšanu un ugunsdrošību.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti