Dienas ziņas

Pētījums: iedzīvotāju piesardzība atslābusi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gandrīz puse stacionēto ir vecāki par 70 gadiem

Gandrīz puse Covid-19 stacionēto ir vecāki par 70 gadiem

Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādāti 52 Covid-19 slimnieki. Pašlaik aizņemtas jau vairāk nekā puse no visām Covid-19 ārstēšanai atvēlētajām gultām – 313. Turklāt satraucoši, ka gandrīz puse hospitalizēto pacientu ir vienā no lielākajām riska grupām jeb vecāki par 70 gadiem. 

Vairāk nekā puse jeb 54% visu hospitalizēto Covid-19 pacientu ārstējas kādā no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāriem – Infektoloģijas centrā, stacionārā "Gaiļezers" un Tuberkolozes un plaušu slimības centrā.  Ar ko skaidrojams stacionēto pacientu pieaugums, kas vienā diennaktī pārsniedzis piecdesmit? Tas ir rekordliels skaits.

"Viens no skaidrojumiem varētu būt arī tas, ka diemžēl nav samazinājusies cilvēku aktivitāte ārpus savas mājsaimniecības.

Un diemžēl arī jāatzīst, ka pēdējās brīvdienās tas, ko varēja novērot, ka cilvēki izmantoja tā saucamo pēdējo iespēju paballēties, apmeklēt restorānus.

Provizoriski mēs varam sagaidīt vēl lielāku pacientu pieplūdumu tuvāko divu nedēļu laikā," komentēja RAKUS Infekciju uzraudzības dienesta infektoloģe Monta Madelāne.

Salīdzinoši daudz pacientu ārstējas arī Daugavpils reģionālajā slimnīcā (43), Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā (26), Vidzemes slimnīcā (21). Citur hospitalizēto personu skaits ir salīdzinoši mazāks un nesasniedz 20, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

"Pacientu skaits ir pieaudzis brīvdienās, līdz ar to droši vien, ka tas nebūs ģimenes ārstu nosūtījums. Šis būs veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ. Lielākoties pacienti, kas nonāk stacionārā, tur nonāk ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) starpniecību. NMPD izvērtē pacienta veselības stāvokli, vai vest viņu uz stacionāru, vai pacients turpina ārstēties ambulatori," stāstīja NVD Stacionāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Laura Kronberga.

Satraucoši, ka gandrīz puse pacientu ir vecāki par 70 gadiem, kas nozīmē, ka viņiem ir lielāks risks slimot ilgāk, turklāt šiem cilvēkiem visbiežāk ir daudz dažādas blakus sūdzības un kaites. Tāpēc arī slimība norit smagāk. Tāpat Austrumu slimnīca, kas ir vadošā koronavīrusa pacientu ārstniecības iestāde, novērojusi, ka slimnīcās arvien biežāk nonāk arī tādi pacienti, kas ilgstoši – divas un pat trīs nedēļas – ar vīrusu cīnījušies paši, tomēr simptomi saasinās, un tad ir vajadzīga NMPD palīdzība.

"Pacientiem [veselības] pasliktināšanās notiek ļoti strauji, un dažās situācijās ļoti negaidīti.

Viņš varbūt vēl šodien ap pusdienas laiku izskatās pilnīgi stabils un ar vidēji smagu slimības gaitu, bet jau pēc stundas cilvēkam ir nepieciešama intensīvās terapijas aprūpe. Ar kuru tas notiks, to mēs īsti prognozēt nevaram," uzsvēra RAKUS infektoloģe Madelāne.

Tomēr hroniskās blakus slimības vai vajadzība saņemt skābekļa terapiju ir kā sarkanie signāli tam, ka pacients ir potenciālā riska grupā, dažkārt nonākt arī intensīvās terapijas aprūpē, stāstīja speciāliste.

Līdz šim kopumā miruši 101 cilvēks, kam bija apstiprināta saslimšana ar koronavīrusu.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt