Dienas ziņas

Sveic šķēpmetēju Daini Kūlu

Dienas ziņas

Otro gadu norisinās valsts aizsardzības mācības nometne

Ticīgo svētkiem Aglonā būs stingras drošības prasības

Gala lēmumu par ielūgumiem varētu pieņemt 2 nedēļas pirms Aglonas svētkiem

Šogad Covid-19 dēļ Aglonas svētki tiks rīkoti, ievērojot īpašus drošības noteikumus. Dalība svētkos būs iespējama tikai ar speciāliem ielūgumiem, un pašlaik draudzes apzina tos, kas vēlas piedalīties. Bet Tieslietu ministrija brīdina – situācija var mainīties un gala lēmumu par ielūgumiem varētu pieņemt 2 nedēļas pirms svētkiem.

Daugavpils Dievmātes draudze pašlaik ir viena no lielākajām Rēzeknes-Aglonas diecēzē, un pašlaik tajā valda neskaidrība, kas saistīta ar iespēju saņemt ielūgumus, lai piedalītos 14. un 15. augusta Aglonas svētkos.

Tās vadītājs prāvests Bernards Vagalis stāstīja, ka pirmie zvani par iespēju saņemt ielūgumus no draudzes locekļiem tika saņemti, tiklīdz informācija izskanēja medijos.

“Neslēpšu - interese tiešām ir liela, cilvēki vēršas, zvana un jau izdara kaut kādas nosacītas rezervācijas. Attiecībā uz Aglonas svētku norisi tā ir neizpratne,” atzina Daugavpils Dievmātes draudzes prāvests Bernards Vagalis.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina skaidroja, ka šobrīd draudzēs aicināti pieteikties interesenti, norādot, uz kuru pasākumu viņi vēlas ierasties – 14. vai 15. augustā, “jo tie ir nodalīti, katrā līdz 3000 apmeklētāju, tie var būt atšķirīgi cilvēki”.

“Epidemioloģiskā situācija var arī mainīties, gala lēmumu par ielūgumiem varētu pieņemt 2 nedēļas pirms svētkiem,” informēja Medina.

Pagaidām zem jautājuma zīmes ir arī draudzes locekļu svētceļojums, kas sākumā bija iecerēts vismaz triju dienu garumā.

Pašlaik ir zināms, ka Aglonas Katoļu ģimnāzijā naktsmītnes pieteikušas četras svētceļnieku grupas no 10 līdz 30 cilvēkiem, kas pārstāv Rīgas un Latgales draudzes.

“Tiklīdz būs arī vairāk informācijas par to, kas sagaida mūs gala mērķī, tad mēs varēsim pieņemt šo lēmumu, kādā formā, kādā veidā šo svētceļojumu organizēt,” atzina Bernards Vagalis.

14. un 15. augusta svinīgo dievkalpojumu laikā dalībniekiem būs liegta ieeja bazilikā. Tāpat cilvēki tiek aicināti ņemt līdzi ūdeni un pārtiku, jo šogad izbraukuma tirdzniecība Aglonas teritorijā nenotiks.

“Bazilikā iekšā tikt nevarēs, tikai pie Aglonas Dievmātes brīnumdarītājas svētgleznas, [..]ievērojot 2 metru distanci, roku dezinfekciju un virsmu dezinfekciju, viss kas paredzēts,” informēja priesteris Rinalds Stankēvičs.

“Svētavots atradīsies ārpus sakrālā laukuma un, lai nebūtu nevajadzīgās drūzmēšanās, šinī reizē būtu labāk, ja cilvēki paņemtu dzeršanai vajadzīgo ūdeni līdz,” piebilda Stankēvičs.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina savukārt norādīja, ka  Aglonā pašlaik ir divi veikali, uz kuriem cilvēki dosies. “Būs papildus policija, kas noteikti arī pasekos līdzi, lai pie šiem objektiem tiktu ievērota kārtība,” pauda Medina.

Lai arī cilvēkiem bez ielūgumiem iebraukšana Aglonā svētku dienās netiks liegta, gan baznīcas, gan rīcības komitejas pārstāvji aicina doties uz Aglonu citās dienās un sekot svētku norisei attālināti.  

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt