Dienas ziņas

Grobiņā radīti interaktīvi laukakmeņi

Dienas ziņas

Top vērienīgs musturdeķis

Ādažos atklāj jaunas kazarmas

FOTO: Ādažos atklāj jaunās kazarmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No teltīm, kas lietus laikā dažkārt applūda, Ādažu bāzē mītošie starptautiskās kaujas grupas  karavīri tuvāko dienu laikā pārcelsies uz nule pabeigtām kazarmām. Komandējošie virsnieki jaunos mītnes apstākļus salīdzina ar trīszvaigžņu viesnīcas standartu. Tikmēr Latvijas aizsardzības ministrs atzīst – būvniecības izmaksas aug.

Ar Latvijas un starptautisko karavīru goda sardzi un svinīgu sarkanās lentas pārgriešanu trešdien, 30. augustā, Ādažu militārajā bāzē tika atklāti divi jaunie kazarmu bloki. Īsi pēc svinīgās atvēršanas tajos jau sāka ievākties Kanādas, un citu valstu bruņoto spēku pārstāvji, kuri šeit dienē NATO starptautiskajā bataljonā un no kuriem līdz šim daļa dzīvojusi teltīs.

"Mēs esam no Kanādas, tādēļ esam pieradušas pie aukstuma, bet ir labi būt šeit," teica kaprāle Keitija Praisa. "Es nekad neesmu dzīvojusi Kanādas kazarmās, ja nu vienīgi būdama mācībās. Taču varu teikt, ka tās ir līdzīgas."

Kanādas kontingenta pārstāvji līdz šim dzīvoja turpat bāzē izvietotajā telšu pilsētiņā. Lai arī teltīs pavadīti daži pāris vasaras mēnešu, nav izticis bez neērtībām.

"Dzīvošanai teltīs nav ne vainas. Mums tajās katram ir sava vieta – lielāka vai mazāka, bet mēs ar to tiekam galā. Tomēr, ja ir lietus, tās dažkārt mēdz applūst. Bija interesanti skatīties, kā dienesta biedri pret to cenšas nodrošināties. [..] Tomēr ne visas teltis applūda. Applūda tikai tās, kas bija novietotas zemākās vietās," teica vecākā kaprāle Frenča.

Kareivji ir priecīgi. Jaunās kazarmas ir ērtas, turklāt patīkams pārsteigums bijis arī virtuves, kurās iespējams pagatavot pašiem savu maltīti. Mājās tādu neesot.

Jaunajos kazarmu blokos var izvietoties vairāk nekā 600 karavīru. Tos izmantos gan vietējie, gan šurp atbraukušie ārvalstu karavīri. Daļa starptautiskā kontingenta šobrīd dzīvo arī vecajos kazarmu blokos. Kazarmu celtniecību paredzēts attīstīt arī nākamajos divos gados, būvējot divus vēl lielākus kazarmu blokus.

Atzinīgus vārdus no kontingentu vadītājiem par jauno kazarmu kvalitāti saņēmis arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

"Kā es runāju ar spāņu bruņoto spēku kontingenta vadītāju, viņš teica, ka ļoti kvalitatīvi uzbūvēts un dzīves apstākļi ir nesalīdzināmi labāki nekā dzīvot teltīs. Tas ir trīs zvaigžņu līmenis. Bet par cenu – nu cenas šobrīd visos pasākumos celtniecībā pieaug, jo daudzi ES fondu līdzekļu apgūšana sāksies, tā kā būvniecībā cenas vēl pieaug. Tā kā mēs esam priecīgi, ka mēs finišējām tagad, jo tā ir šī brīža situācija tagad. Šīs cenas pieaug un mēs to nevaram ietekmēt," sacīja ministrs.

Tuvākajos gados Ādažu militārajā bāzē plānota arī jaunas sporta zāles būvniecība. Tāpat infrastruktūru plānots attīstīt arī Latvijas reģionos esošajās zemessardzes bāzēs. Lai arī nedaudz mazākas, bet jaunas kazarmas plānots būvēt arī tur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti