Rīta intervija

"Latvijas formula 2050" priekšsēdētājs Mārcis Auziņš par NAP2027

Rīta intervija

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs par akcijas ''Dod pieci'' sākumu

Intervija ar Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītāju Latvijā Andri Grafu

Eksperts: Korupcijas skandāls «Rīgas satiksmē» atstās iespaidu uz valsts prestižu

Korupcijas skandāls "Rīgas satiksmē" (RS) atstās nopietnu iespaidu uz valsts prestižu un ietekmēs potenciālo investoru piesaistīšanu, intervijā Latvijas Radio sacīja Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs.

Eksperts teica, ka ir grūti ticēt tam, ka Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa") nav zinājis par notiekošo RS. "Šajā gadījumā Ušakovs vienpersoniski vadīja valdi," teica Grafs. Viņš norādīja, ka pirms pāris gadiem, kad Latvija iestājās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), Rīgas dome izvēlējās neveidot uzraugu, kas kontrolētu RS valdes darbu. "Ušakovs kā kapitāldaļu turētājs pieļāva sistēmu, kas var izvērsties milzīgā koruptīvā skandālā. Viņam ir pilnā mērā atbildība gan kā kapitāldaļu turētājam, gan politiski. Pareizākais risinājums Ušakovam būtu atkāpšanās," sacīja Grafs.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs uzsvēra, ka korupcijas skandāls draud ietekmēt arī visas valsts tēlu. "RS nekad nav bijis uzņēmums, kas lepojas ar augstu reputāciju. Šis ir starptautisks skandāls, kurš atstās iespaidu uz finanšu piesaistīšanu un investoru viedokli par valsts un pašvaldības sektoru. Būs smagi," atzina Grafs.

KONTEKSTS:

KNAB novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas sešas personas Latvijā un vēl divas Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē.

Pieci no sešiem aizturētajiem šajā lietā ir apcietināti, viņu vidū arī "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi.

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekļi ceturtdien, 13.decembrī, iesnieguši atlūgumus, iecelta pagaidu valde.

NA kongress sestdien, 15.decembrī, uzdeva apvienības biedram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Gerhardam virzīt valdībā lēmumu par Rīgas domes atlaišanu, jo tā nespēj apkarot korupciju. Tomēr sestdien ministrs skaidroja, ka tam nav tiesiska pamata, bet domes rīcība tiek vērtēta.

Ušakovs piektdien, 14. decembrī, sasauca arī RD ārkārtas sēdi, kurā viņam tika izteikta uzticība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti