Rīta Panorāma

Pašvaldību slimnīcas nav saņēmušas valsts solītās piemaksas mediķiem. Saruna ar Jevgēņiju Kalēju

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar VM galveno speciālistu infektoloģijā Ugu Dumpi

Dumpis: Nevaru izslēgt, ka pie maskām transportā atgriezīsimies drīz

No 1. jūlija mutes un deguna aizsegi sabiedriskajā transportā vairs nav obligāti. Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" gan teica, ka nevar izslēgt šī ierobežojuma drīzu atgriešanos.

"Es nevaru izslēgt, ka mēs pie šīm sejas maskām varam atgriezties, un tas varētu notikt drīz," sacīja Dumpis. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka sabiedrībai nedrīkst uzspiest un pārspīlēt ar ierobežojumiem, kas nav īsti vajadzīgi.

Dumpis norādīja, ka Latvijā pagaidām ir izdevies līdzsvarot visus piesardzības pasākumus un ar tiem lieki nepārspīlēt. Pašlaik sabiedrībai ir jācenšas dzīvot pēc iespējas brīvāk, bet

vienlaikus jāatceras, ka situācija aiz robežām ir nestabila.

Infektologs uzsvēra, ka cilvēkiem nevajadzētu pašlaik doties ceļojumos uz ārvalstīm, bet to, protams, nevar aizliegt. Īpaši augsta riska valstis ir Lielbritānija un Zviedrija.

Dumpis aicināja arī instalēt lietotni "Apturi Covid". "Lietotne "Apturi Covid" ir unikāla priekšrocība, bet cilvēki to diemžēl neizmanto pietiekamā skaitā. Instalēt lietotni un par viņu aizmirst ir ļoti vienkārši, bet var pienākt laiks, kad tā kļūs vajadzīga," uzsvēra infektologs.

Dumpis arī pastāstīja, ka ir optimistisks par vakcīnu izstrādi pret Covid-19. Pašlaik esot trīs tādas vakcīnas, kuras, viņaprāt, ir daudzsološas. Vakcīna gan varētu būt gatava tikai nākamā gada sākumā.

Pasaules Veselības organizācijas eksperti brīdina, ka Covid-19 pasaulē izplatās aizvien straujāk. To apstiprina arī rekordliels jaunu inficēto skaits vairākās valstīs, tai skaitā ASV, kur pēdējās diennakts laikā reģistrēti gandrīz 53 tūkstoši jauni inficēšanās gadījumi, un tas ir jauns vienas dienas rekords. 44 tūkstoši vīrusa nēsātāji atklāti Brazīlijā, un šajā Latīņamerikas valstī diennakts laikā apstiprināti apmēram 1000 nāves gadījumu. 

Jūnijā reģistrēti 60% no visiem inficēšanās gadījumiem. Savukārt pagājušajā nedēļā katru dienu tika apstiprināti vairāk nekā 160 tūkstoši jaunu gadījumu.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ no 12. marta līdz 10. jūnijam Latvijā bija izsludinātā ārkārtējā situācija. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās tika ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Savukārt no jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti