Par šādām izmaiņām pēc ārkārtējās situācijas beigām ceturtdien, 1. aprīlī, vienojās valdība.
Līdz šim epidemioloģiski drošajos novados klātiene varēja mācīties 1.–4. klašu skolēni.
Paredzēts, ka no 7. aprīļa mācības klātienē 1.–6. klasēm un 12. klasēm, kā arī rotācijas kārtībā 7.–9. un 10.–11. klasē, notiks, nodrošinot epidemioloģiskās drošības prasības un katru nedēļu testējot izglītības iestāžu darbiniekus.
Klātienes mācības notiks pašvaldībās, kur kārtējās nedēļas otrdienā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 200 un epidemioloģiskie apstākļi liecina par drošāku situāciju. Atsevišķos gadījumos, ievērojot epidemioloģiskos apstākļus, mācības klātienē varēs organizēt, ja šis rādītājs ir 220.
Pašvaldību sarakstu, tāpat kā iepriekš, ik nedēļu paziņos Slimību profilakses un kontroles centrs.
Savukārt, pārsniedzot šo slieksni, mācības klātienē 12. klasēm varēs notikt divas dienas nedēļā un tikai priekšmetos, kuros jākārto centralizētie eksāmeni.
Tāpat būs jānodrošina izglītojamo un izglītības iestādē klātienē nodarbināto testēšana.
Šādos novados vienas klases (grupas, kursa) izglītojamiem (ne vairāk kā 10) var notikt mācības ārā ne vairāk kā 5 nodarbības no kopējā nedēļā paredzēto nodarbību skaita.
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska no Jaunās konservatīvās partijas uzsvēra, ka skolēniem jāļauj sagatavoties eksāmeniem, turklāt tas būs droši.
“Skolas patiešām ļoti mērķtiecīgi ir pārdomājušas savu drošību! Mēs arī redzam, ka skolās ir ļoti skaidra situācija – ja tiek konstatēta saslimstība, tad skolas ir ciet. Ja mēs ieviešam arī testēšanu, tad mēs nodrošinām arī asimptomātisko gadījumu izķeršanu. Mērķēti, kontrolēti šo situāciju kardināli pasliktināt nevar. Turklāt 12. klašu skolēni nav jāved uz skolu. Tas viss ir jāņem vērā!” norādīja Šuplinska.
Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") vaicāja, vai eksāmenus iespējams atlikt, taču ministre atbildēja noraidoši, turklāt arī premjers piekrita, ka atlikt eksāmenus ir par vēlu.
Visā Latvijā joprojām būs pieejamas arī individuālas klātienes konsultācijas 12. klašu skolēniem un tiem izglītojamajiem, kuri ir pakļauti mācību pārtraukšanas riskam, un profesionālās izglītības programmu apguvē tiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusē jākārto valsts pārbaudes darbi. Klātienes konsultācijas notiek tikai pēc pedagoga individuāla aicinājuma atbilstoši epidemioloģiskās drošības kārtībai. Konsultācijas laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes, informēja Valsts kanceleja.
Profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un māksliniecisko kolektīvu nodarbības var īstenot klātienē ārtelpās – ne vairāk kā 10 personu grupās.
Amatiermākslas kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju kolektīvi un citi tautas mākslas kolektīvi) varēs rīkot mēģinājumus attālināti vai klātienē ārtelpā grupā ne vairāk kā 10 personām.
Profesionālās izglītības programmas un augstākās izglītības programmas praktiskās daļas apguve, kura nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei 2021. gada pirmajā pusgadā, varēs notikt klātienē grupā ne vairāk kā pieciem vienas grupas (kursa) izglītojamiem.
Klātienes mācībās būs jālieto mutes un deguna aizsegi un būs jānodrošina telpu pastiprināta vēdināšana.
Arī pēc 7. aprīļa klātienē turpinās darboties bērnudārzi. Lai mazinātu risku Covid-19 izplatībai, darbiniekiem stingri jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, to skaitā, jālieto mutes un deguna aizsegs. Arī turpmāk bērnudārzu darbiniekiem reizi nedēļā tiek veikts tests.
KONTEKSTS:
Ministru kabinets 16. februārī vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē.
Valdība sēdē 23. februārī vienojās, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) būs tiesīgs lemt par klātienes mācību atļaušanu 1.–4.klasei, ja pašvaldībā divu nedēļu saslimstības rādītājs nepārsniegs 220 slieksni uz 100 000 iedzīvotājiem un nebūs novērots straujš Covid-19 saslimstības pieaugums.