Sadaļas Sadaļas

Dome: Saulkrastos uzsprāgušās mājas iemītnieki gribējuši uzglabāt pirotehniku

Mājas iemītnieki, kas dzīvojuši Saulkrastos uzsprāgušajā mājā, savulaik gribējuši mainīt mājai līdzās esošajā teritorijā detālplānojumu uz tādu, kas ļautu ierīkot pirotehnikas noliktavu. Taču pašvaldība šai iecerei nepiekrita, informēja Saulkrastu novada domē.

Augstāko bīstamības klašu pirotehnikai ir jābūt speciālās noliktavās. Saulkrastu pašvaldībā norāda, ka oficiāla pirotehnikas noliktava šajā teritorijā nebija saskaņota. Licenci komercdarbībai ar pirotehniku izsniedz speciāla Valsts policijas nodaļa. Taču tur ar Latvijas Radio runāt atteicās.

Valsts policijas publiski pieejamajos datos atrodami uzņēmumi, kuri var strādāt ar pirotehniku. Taču nav pieejamas informācijas par pirotehnikas uzglabāšanas vietām.

Likums nosaka, ka sprādzienbīstamus priekšmetus jāglabā drošā attālumā no dzīvojamām mājām, publiskām ēkām un būvēm, kā arī mežiem un valsts galvenajiem autoceļiem. Mazākajam attālumam jābūt 40 metri līdz ceļam un 30 līdz mājām.

Latvijas Radio noskaidroja, ka pirms sešiem gadiem Saulkrastu pašvaldībā bija ierosinājums līdzās sprādziena vietai esošajā teritorijā mainīt detālplānojumu – no meža teritorijas uz tādu, kurā drīkst ierīkot pirotehnikas noliktavu. Tomēr joprojām plānojums nav mainīts.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Edvīns Grāvītis Latvijas Radio sacīja, ka pašvaldība šādas izmaiņas nebūtu saskaņojusi: “Skaidrs, ka tā ir pietiekoši blīvi apdzīvota vieta, un no drošības viedokļa neuzskatu, ka pašvaldība varētu atļaut pirotehnikas glabāšanu.”

Latvijas Radio vairākkārt prasīja komentārus gan Valsts policijai, gan Iekšlietu ministrijai, taču informāciju par to, ka dzīvojamās mājas teritorijā varēja glabāt pirotehniku, nesaņēma.

Kā notikuma vietā novēroja Latvijas Radio, sprādzienā sagrautās mājas pagalmā atrodas busiņš ar uzrakstu „Pyro power”. Tās ir starptautiskas uguņošanas sacensības, kuru galvenais rīkotājs saskaņā ar mājaslapā pieejamo informāciju bijis pirotehniķis Ilmārs Āboliņš. Viņš ir kompānijas „Svētku aģentūra” tehniskais direktors. Savukārt uzņēmuma vadītāja ir sieviete, uz kuras vārda Zemesgrāmatā reģistrēts nodegušais īpašums.

„Svētku aģentūra” sevi pozicionē kā pirotehnikas kompāniju, kas veic ievērojamākos salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā, piedalās dažādos festivālos un sacensībās arī ārvalstīs. Kopā aptuveni 700 pasākumu gadā, tostarp tādi kā Eiropas kultūras galvaspilsētas un Dziesmu svētku atklāšanas uguņošana, salūts no Televīzijas torņa un līdzīgi.

Ziņots, ka 5.oktobra vakarā Saulkrastu novadā noticis sprādziens divstāvu dzīvojamajā ēkā, kur gājuši bojā pieci cilvēki. Iespējams, bojāgājušie ir vienas ģimenes locekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt