Sprādzienā divstāvu mājā Saulkrastu novadā pieci bojāgājušie

Ceturtdienas, 5.oktobra, vakarā Saulkrastu novadā noticis sprādziens divstāvu dzīvojamajā ēkā, kur gājuši bojā pieci cilvēki, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” un Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

Postošs sprādziens mājā

VUGD preses pārstāve Inta PalkavnieceLatvijas Radio

  Ceturtdien plkst. 20.32 VUGD saņēma izsaukumu Saulkrastu novadā, kur privātmājā noticis sprādziens un ēka sagruvusi, tajā arī bija izcēlies ugunsgrēks un joprojām notika sprādzieni. Ierodoties notikuma vietā, glābēji sāka cilvēku meklēšanu un glābšanu, arī dzēsa ugunsgrēku.

  Latvijas Radio korespondente Māra RozenbergaLatvijas Radio

   Latvijas Radio korespondente Māra Rozenberga no notikuma vietas stāsta, ka māja atrodas šosejas malā un norobežota ar dzīvžogu. Pēc sprādziena neviena mājas siena nav palikusi, un eksplozijas izmētātie gāzbetona bluķi redzami pat pāri šosejai.

   Savukārt blakus mājā izsisti stikli. Aculiecinieki stāsta, ka māja sabrukusi uzreiz, tiklīdz noticis sprādziens.

   Veicot glābšanas darbus,

   nakts laikā ugunsdzēsēji atrada piecus bojāgājušos un vēlāk pārmeklēja notikuma vietu, lai pārliecinātos, ka sagruvušajā ēkā neatrodas citi cilvēki.

   Glābšanas darbi pabeigti piektdienas rītā aptuveni plkst.7.

   Ģimene ceturtdien atgriezusies no kāda pasākuma, un

   pieci mājas iemītnieki – vecāki, divi bērni un vecmāmiņa – bijuši mājās, pastāstīja aculiecinieki.

   Izmeklē policija

   Tā kā glābējiem bija aizdomas par sprādzienbīstamiem priekšmetiem, darbos piesaistīti arī Nacionālo bruņoto spēku un Valsts policijas speciālisti. Notikušā apstākļus skaidros policija.

   Sākotnēji mājas apkārtnē tika slēgta satiksme, bet pašlaik tā jau ir atjaunota. Eksplodējot ēkai, apmēram 500 metru rādiusā izmētātas tās daļas, tomēr apkārt esošajām ēkām apdraudējums nepastāvēja, tāpēc no tām cilvēki nav evakuēti.

   Ģimene saistīta ar pirotehniku

   Kā liecina “Rīta panorāmas" rīcībā esošā neoficiālā informācija,

   iespējams, sprādziens noticis bojāta apkures katla dēļ un mājā atradušies pirotehnikas krājumi.

   Par to vēsta arī "Saulkrastu Ziņas", kas sociālajā tīklā "Facebook" publicēja video no notikuma vietas:

   Sagruvušās mājas pagalmā redzams busiņš ar uzrakstu “Pyro power”, kas liecina par mājā esošo cilvēku saistību ar pirotehniku.

    Kā liecina informācija “Pyro Power” mājaslapā, pirotehnikas kompānija rīko salūtus un pirotehnikas specefektus Latvijā. Uzņēmuma valdes loceklis ir Ilmārs Āboliņš, kurš poritehnikas jomā darbojas 30 gadus. Tāpat kā  uzņēmuma valdes locekle un aktīva pirotehniķe raksturota Ilze Kazradze, uz kuru reģistrēts arī īpašums, kurā notika sprādziens.

   Arī aculiecinieki, kas liecina par ģimenes saistību ar pirotehniku. Aculiecinieki stāsta, ka uzsprāgušajā ēkā dzīvojis pirotehniķis ar ļoti lielu stāžu. Arī viņa pusaudžu vecuma dēls esot nodarbojies ar pirotehniku.

   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Populārākie
   Interesanti