«Dod pieci!»: Aicinājums ieguldīt vecāku izglītībā

Šovakar, 17. decembra, vakarā plkst. 19.00 sāksies ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!". Maratona rīkotāji atklātā vēstulē stāsta par maratona mērķiem un to aktualitāti sabiedrībā:

"“Dod pieci!” labdarības maratona uzmanības centrā šogad ir ģimene. Ziedotāji palīdz vecākiem apgūt zināšanas, lai prasmīgi audzinātu bērnus – nākotnes Latvijas veidotājus. Mūsuprāt, ieguldījumam vecāku izglītībā jākļūst par pastāvīgu valsts tālākās attīstības elementu, un mēs aicinām lēmumu pieņēmējus rīkoties, lai nodrošinātu vecāku apmācību programmas pieejamību.

Mēs gribam, lai Latvija ir gudra, iejūtīga un pašpārliecināta. Mēs gribam, lai Latvija ir valsts, kuru raksturo zinātkāre un izkopti talanti. Mēs gribam, lai Latvija ir vienreizēja un spoža.

Lai Latvija tāda kļūtu, tādiem vispirmām kārtām jābūt viņas bērniem. Tikai tad, ja mēs mācēsim radīt labvēlīgu vidi emocionālās inteliģences, kritiskās spriestspējas un talantu attīstībai, mēs radīsim drošu pamatu nākotnes sabiedrībai. Tādai sabiedrībai, kurā katrs indivīds varēs pilnvērtīgi īstenot savu potenciālu un būs gatavs pastāvīgai jaunu iemaņu apguvei; tādai sabiedrībai, kura dos unikālu un gudru pienesumu pasaules procesiem.

Ir jāsāk jau šodien. Un jāsāk ar vecākiem – ir jārada atbalsta un izglītības mehānisms, kas palīdz šodienas pieaugušajiem audzināt rītdienas pieaugušos, iedodot bērniem nepieciešamo iemaņu komplektu pilnvērtīgai dzīvei 21. gadsimtā. Mēs, apakšā parakstījušies, esam gatavi investēt vecāku izglītībā un aicinām to darīt arī jūs. Mēs esam radījuši programmu, kura kļūs pieejama katram tēvam un mātei vēl pirms bērna dzimšanas. Programmas pamatā ir pasaules vadošo akadēmisko prātu veikti pētījumi par bērna emocionālo un intelektuālo attīstību un risinājumi laikmeta prasmju apguvei.

Šī gada labdarības maratons “Dod pieci!” dod starta šāvienu šim procesam. Ar katru ziedojumu jūs atbalstāt praktisku un psiholoģisku mācību jaunajiem vecākiem. Taču izglītības mehānismam jākļūst par pastāvīgi pieejamu iespēju.

Aicinām atbalstīt investīciju nākotnes sabiedrībā, būvēsim gudru Latviju kopā!

 • Andrija Likova, psiholoģe un psihoterapeite, tematikas „Sistēmas bērni” aizsācēja.
 • Laila Balode, nodibinājuma „Centrs Dardedze” valdes locekle, konsultāciju daļas vadītāja.
 • Vita Kalniņa, psiholoģe, psihoterapeite un „Ģimenes psiholoģijas centra LĪNA” dibinātāja un vadītāja.
 • Elīna Kļaviņa, biedrības „Tēvi” vadītāja un pirmās emocionālās palīdzības (PEP) mamma.
 • Ņikita Bezborodovs, bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs un Rīgas Stradiņa universitātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedras asistents.
 • Rūta Dimanta, labdarības portāla “Ziedot.lv” un rehabilitācijas centra POGA dibinātāja un vadītāja.
 • Jānis Erts, stratēģiskais vadītājs atbalsta programmai „Plecs”.
 • Edīte Millere, kustības “Iespējamā misija” valdes priekšsēdētāja.
 • Rita Ruduša, žurnāliste, “Rumbulas piemiņas grupas” līdzdibinātāja, bijusī Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore un Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja.
 • Sergejs Ņesterovs, Latvijas Televīzijas valdes loceklis.
 • Sanita Dika-Bokmedlere, Latvijas Radio valdes locekle.
 • Toms Grēviņš, Latvijas Radio 5 — Pieci.lv ētera personība.
 • Artūrs Freimanis, mobilo sakaru operatora ģimenēm Amigo vadītājs."

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti