Panorāma

Austrālijā darbu uzsāk Latvijas vēstniecība

Panorāma

Aicinās ieviest jaunus ierobežojumus

Dobeles Valsts ģimnāzijā vakcinēti visi pedagogi

Dobeles Valsts ģimnāzijā vakcinēti visi pedagogi

Mēs nevaram mācīt topošos ārstus un zinātniekus, ja paši neticam zinātnei. Šis ir galvenais arguments, kāpēc Dobeles Valsts ģimnāzijā pret Covid-19 vakcinēti pilnīgi visi pedagogi. Tas dodot lielāku drošību mācību darbā un cerību, ka arī turpmāk mācības varēs turpināties klātienē.

Filmēšanas grupa skolā viesojās vēl pirms stingrāku ierobežojumu stāšanās spēkā.

Leģendārais, 83 gadus vecais fizikas skolotājs Pēteris Puķītis nevēlas rītus pavadīt pensijā, skatoties, piemēram, seriālu “Mīlas viesulis”.

“Ātri apniktu! Pierasts tā ir! Jauni cilvēki visapkārt, zinātkāri,” stāsta Puķītis.

Tāpēc viņam nebija šaubas. Ja grib turpināt darbu skolā, ir jāvakcinējas.

“Ja vakcinējas, tas taču zinātniski ir pierādīts, ka rodas pretvielas vīrusiem. Vairāk vai mazāk, bet rodas. Ja visur bija publicēts un runāts, tad izlēmu – kāpēc gan nevakcinēties?”

Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didže lepojas: “Jā! Dobeles Valsts ģimnāzijā 100% skolotāju ir vakcinēti!”

Direktore apstiprina, ka nevakcinētu pedagogu šeit nav.

“Mēs mācām skolēnus, kuri kļūs par zinātniekiem, ārstiem un ļoti ievērojamiem cilvēkiem! Tāpēc mums pašiem ir jāsaprot, ko nozīmē zinātne. Jātic tam un bērni jāvirza uz to. Un to var izdarīt tikai ar savu piemēru! Ja mēs mācīsim vienu un darīsim citādi, tas nebūs piemērs, kuram sekot.”

Ģimnāzijas jaunajā korpusā izbūvēta jaudīga ventilācijas sistēma. Tāpat regulāri vēdina klases. Katrā klasē var dezinficēt rokas. Ir pārplānots pusdienu laiks, tas ir garāks un ēd mazāks klašu skaits, lai nav tik liela pulcēšanās. Skolā ieviesuši dažādus drošības pasākumus.

“Tik un tā, protams, tas vilnis velsies, jo tie, kuri ir vakcinēti, nejauši cietīs no nevakcinēto šaubīšanās...” Taču direktore cer, ka mācības klātienē netiks pārtrauktas.

“Lielāka drošība noteikti ir! Mums ir jānodrošina bērniem droša vide. Nedod Dievs, kaut kas notiek un atkal aiziet uz attālināto procesu? To nevēlas neviens! Ne bērni, ne skolēni, ne vecāki.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt