Deviņās Rīgas patversmēs pret Covid-19 vakcinēti 44% klientu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Deviņās Rīgas patversmēs šobrīd ir vakcinēti 274 cilvēki bez pajumtes jeb 44 % no visiem patversmēs reģistrētajiem 620 klientiem uz 11. maiju. Vakcīnu ir saņēmuši tie klienti, kuri bija izteikuši vēlmi, informēja Rīgas domes labklājības departaments.

Pirms vakcinācijas katrā no patversmēm sociālais darbinieks esot pārrunājis un skaidrojis iespēju vakcinēties ar “Janssen” (“Johnson & Johnson”) vakcīnu, kurai nepieciešama viena deva. Uz katru no patversmes adresēm izbrauca vakcinācijas brigāde, kas potēja klientus.

Arī Rīgas patversmes divas Mobilās brigādes izbraukumos turpina informēt cilvēkus, kuri neuzturas patversmēs, par iespējām vakcinēties. Šādu iespēju līdz šim izmantojuši vien daži bezpajumtnieki.

Iepriekš vēlmi vakcinēties pret Covid-19 izrādīja aptuveni puse Rīgas patversmju iemītnieku.

Ņemot vērā epidemiologu ieteikumus, lai mazinātu saslimstības riskus, cilvēkiem bez dzīvesvietas un nonākušiem krīzes situācijā ir paplašinātas iespējas uzturēties telpās, un ir veiktas izmaiņas patversmju darbā Rīgas teritorijā. Klientiem tiek piedāvāta iespēja uzturēties patversmēs diennakti, saņemot ēdināšanu trīs reizes dienā.

Domē norādīja, ka visās patversmēs tiek ievēroti epidemioloģiskie drošības pasākumi, arī darbinieki ir nodrošināti ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Sociālā darba speciālisti informē klientus par higiēnas un distancēšanās prasību ievērošanu, kā arī par šobrīd noteikto kārtību valstī.

Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57 maijā vidēji dienā pakalpojumu saņēma 40 cilvēki. Dienas centrā iespējams saņemt sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus, ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī, dezinfekcijas un citus pakalpojumus. Dienas centra darba laiks ir darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.45.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti