Pēcpusdiena

Aizvadīts skolotāju streiks

Pēcpusdiena

Vētra jau otro reizi noposta Ventspils slimnīcas jumtu

Eksperti: algas valdībai jāpalielina, lielais "bet" ir spēja attaisnot šo atalgojumu

«Delna» : Ministriem un deputātiem algas ir jāceļ, bet pašlaik viņi to nav pelnījuši

Ministri un Saeimas deputāti pieņem valstiski svarīgus lēmumus, tāpēc viņiem atalgojumā būtu jāsaņem vairāk. Taču pašreizējā situācijā diezin vai vajadzētu paaugstināt atalgojumu valdības un parlamenta pārstāvjiem, šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda sabiedrības par atklātību "Delna" vadītājs Gundars Jankovs.

"Ministriem un cilvēkiem, kas strādā Saeimā komisijās un pieņem ļoti valstiski svarīgus lēmumus, ir nepieciešams augstāks atalgojums, nekā pašlaik viņi saņem.

Jo tas atalgojums ir tanī līmenī, kur vienkārši valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību vadītājs pat nereti saņem krietni vairāk nekā Ministru prezidents, kas vada valsti, vai ministrs, kas vada nozari. (...) Bet, protams, šeit ir liels "bet" – ētikas jautājums, un otrs – spēja attaisnot šo atalgojumu. Vai ministri un deputāti spēj strādāt tik labi, lai būtu pelnījuši šo atalgojumu,” teica Jankovs.

"Delna": Ministri un deputāti pašlaik lielākas algas nav pelnījuši
00:00 / 03:39
Lejuplādēt

Viņaprāt, par atalgojuma celšanu valdības un Saeimas pārstāvjiem paziņots nelaikā – dienā, kad par lielākām algām brīdinājuma streikā cīnījās skolotāji.

"Tas savā ziņā bija spļāviens sejā skolotājiem tanī brīdī, kad protestēja pret savu atalgojumu un izglītības sistēmu. Tanī brīdī viņiem pasaka – "jūs algu nesaņemsiet vairāk vai citi pēc reformas saņems mazāk, bet mēs pieliekam klāt ministriem un deputātiem. Tas bija tiešām ļoti neētiski pret skolotājiem un izglītības sistēmā strādājošajiem," vērtēja Jankovs.

Tāpat, pēc "Delnas'' vadītāja sacītā, sabiedrība neredz, ka ministri un deputāti spēj attaisnot saņemto atalgojumu. "Neredzam to, ka ministri un deputāti ved valsti uz attīstību, par ko ļoti asi kritizē gan uzņēmēji, gan plašs sabiedrības loks. (...)

Tas darba rezultāts, mūsuprāt, nesaskan ar to, ka deputāti un ministri dotajā brīdī būtu pelnījuši vairāk,” teica „Delnas'' vadītājs.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē 27.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt algu Ministru prezidentam, parlamentārajiem sekretāriem un citām amatpersonām.

Likuma grozījumi, kas paredz no nākamā gada par 600 līdz 700 eiro palielināt atalgojumu Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, pirmdien atbalstīti galīgajā lasījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti