Dienas ziņas

Uzgāžoties kokam, cietuši četri cilvēki

Dienas ziņas

Iedzīvotāji cīnās par reisa Dagda-Rīga saglabāšanu

Uz aicinājumu vakcinēties atsaucas katrs desmitais

Daugavpilī uz aicinājumu vakcinēties pret Covid-19 atsaucas katrs desmitais

Jau otro nedēļu vakcinācijas tālruņa līnijas 8989 zvanu operatori ne tikai atbild vakcinēties gribētājiem, bet arī paši uzrunā iedzīvotājus, kuri pagaidām vēl nav vakcinēti. Daugavpilī šādi vakcinācijai nedēļas laikā atsaukušies gandrīz 200 senioru. Tas nav daudz, bet šādu apzvanīšanu plānots turpināt.

Lai gan šī piektdiena - diena starp svētku un nedēļas nogales brīvdienām - daudziem ir brīva, tālruņa numura 8989 zvanu operatori strādā. Viņi turpina uzrunāt Daugavpils seniorus, kuri vēl nav saņēmuši poti pret koronavīrusu.  

"Patiesībā liela daļa šo cilvēku ir gaidījuši šādu zvanu, tādu personīgu uzrunāšanu. Viņi ir priecīgi aprunāties ar mums, viņiem tas ir uzmundrinājums, iedrošinājums," sacīja "Tet" pārstāve Laura Jansone. 

Statistika gan rāda, ka aicinājumam vakcinēties šādu zvanu laikā Daugavpilī atsaucies tikai katrs desmitais. Būtisks faktors esot tas, ka tagad seniori var izvēlēties sev tīkamākās firmas vakcīnu.

"Daļa no sazvanītajiem senioriem, kuri piekrituši, šī paša telefonzvana laikā piesaka arī savu dzīvesbiedru," atzina Jansone.

Daugavpils ir pirmā vieta, kur Nacionālais veselības dienests apzinājis par 80 gadiem vecāko senioru tālruņa numurus. "Tet" nedēļas laikā sazvanījis apmēram ceturtdaļu no 8000.

"Visticamāk, turpināsim Latgales pilsētās, paralēli visām aktivitātēm, kas ir plānotas Latgales reģionā. Un tad tālāk nākamais reģions, kuru mēs apzvanīsim, visdrīzāk, būs Zemgale," norādīja Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņeviča.

No nākamās nedēļas Daugavpilī arī atvērs vakcinācijas punktu tirdzniecības centrā "Ditton". Taču ne vienmēr seniors pats var nokļūt tirdzniecības vai vakcinācijas centrā. Sazvanītie Daugavpils seniori pagaidām paši meklējuši ceļu pie vakcinētājiem, bet ir iespēja pie viņiem arī doties uz māju. "Latgales medicīnas centrā" norādīja, ka vakcinācija mājās norit, taču, viņuprāt, ne pietiekami aktīvi.

"Cilvēki piesakās, bet es neteiktu, ka šis process mums notiek ļoti aktīvi. Dienā mēs varam paņemt 5-6 cilvēkus izbraukumā. Daugavpilī ir ļoti daudz guļošu cilvēku, daudz cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem, daudzi patiešām nevar iziet no mājām. Varbūt šeit varētu pieaicināt palīgā sociālos dienestus," sprieda SIA "Latgales medicīnas centrs" valdes locekle Svetlana Losāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt