Dienas ziņas

LM apmācīs sociālos darbiniekus

Dienas ziņas

Tiskādu bērnunams kļūs par daudzfunkcionālo centru

Darbu sāk Raunas pansija

Darbu atsāk Raunas pansionāts

Daudzi pat neticēja, ka pēc aptuveni pusgada Raunā darbu atkal sāks pansionāts. Pēc valsts sociālās aprūpes centra Raunas filiāles slēgšanas maijā tur mītošie klienti tika pārvietoti uz citām aprūpes iestādēm un Raunas mācītājmuižas ēkas palika tukšas.

Taču Raunas baznīcas draudze nepadevās, un kopīgiem spēkiem ar bijušajiem darbiniekiem ir izveidota pansija “Rauna”, kas šomēnes jau sagaidījusi pirmos klientus.

Šobrīd jaunizveidotajā pansijā “Rauna” iestājies neliels miers. Pamazām šeit ierodas pirmie klienti, lēnām iekārtojas un iepazīst jaunās mājas.

Maiga Tazāne šeit aizvadījusi pirmās dienas un ar dzīvi pansijā ir apmierināta. „Es jūtos ļoti labi. Aprūpe ir ļoti laba: uzpasē, visu pienes, atnes, aiznes,” saka Maiga.

Taču, lai nonāktu līdz tam, ka pēc valsts sociālās aprūpes iestādes slēgšanas šī vieta nepaliktu tukša, ceļš nav bijis nemaz tik vienkāršs. Raunas baznīcas draudzes pārstāve atzīst - iespējams, palīdzēja kopīgā ticība saviem spēkiem. „Nevarējām palaist nebūtībā ēkas un visu šo mērķi tikai tāpēc, ka mums būtu par maz gribas,” atzīmē nodibinājuma “Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs” valdes locekle Anita Lubūze.

„Daudzi brīvprātīgie darbinieki nāca palīgā, kamēr nebija atvērts: nāca Raunas novada ļaudis lapas kasīt, piedalījās kartupeļu talkā. Daudz tika te ieguldīts un vēl būs daudz jāiegulda,” klāsta pansijas „Rauna” direktore Iveta Līviņa.

Jaunizveidotajā pansijā kopumā ir 36 vietas. Tā veidota, lai sniegtu sociālās aprūpes pakalpojumus gados vecākiem ļaudīm. Pārsvarā pansijā strādās cilvēki, kas jau iepriekš bija šeit nodarbināti. „Mums jau daudzi aiziet uz pilsētām un lauki paliek tukši. Es gribēju palikt Raunā. (..) Nē, nezaudēju, visu laiku domāju, ka jābūt un būs,” uzsver pansijas „Rauna” aprūpētāja Anita Šīra.

Pansijas “Rauna” vadība cer, ka iestādi izdosies piepildīt jau pavisam drīz, jo interese par šeit sniegto pakalpojumu ir ļoti liela ne tikai no apkārtējiem novadiem, bet arī no Rīgas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt