Panorāma

Tērē mazāk, nekā vajag, lai tiktu Saeimā

Panorāma

Kas ir Eiropas parlaments?

Ir jābalso par baltijas ceļa turpinājumu Eiropā

Dainis Īvāns: Ir jābalso par Baltijas ceļa turpinājumu Eiropā

Bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns atzīst, ka turpināt Eiropas ceļu nozīmē turpināt Baltijas ceļu.

“Es piederu tai Latvijas paaudzei, kurai vēl pirms 30 gadiem bija lemta mūžīga nebrīve tajā pasaules teritorijā, ko bija izveidojusi komunistiskā Krievija un ko sauca par Padomju Savienību. Un tad, pirms trīsdesmit gadiem, notika brīnums – mēs sadevāmies rokās ar leišiem un igauņiem, mēs izveidojām tā saucamo Baltijas ceļu, kas būtībā bija ceļš uz Eiropu,” sacīja Īvāns.

“Un tajā brīdī mēs stāvējām uz Eiropas sliekšņa, klauvējām pie Eiropas durvīm, un pat tās 54 pasaules valstis, kas nebija atzinušas mūsu okupāciju, vilcinājās mūs ņemt atpakaļ šajā Eiropā.

Tālākie gadi bija smaga balansēšana uz naža asmens, līšana caur adatas caurumu, un tomēr mēs šajā Eiropā nokļuvām.

Pirms piecpadsmit gadiem notika nākamais brīnums – mēs tikām uzņemti Eiropas Savienībā, par ko mana paaudze nevarēja pat sapņot,” sacīja Īvāns.

“Tāpēc šobrīd ir svarīgi turpināt šo Eiropas ceļu, jo Eiropas ceļa turpināšana ir Baltijas ceļa turpināšana. Ir svarīgi apzināties, ka katras Eiropas vēlēšanas ir izšķirošas, jo tas čekistu režīms, kas bija sagrābis Latviju, ir šobrīd atdzimis Krievijā, tas manipulē ar daļas mūsu pilsoņu apziņu, tas manipulē pat ar lielām pasaules valstīm. Pat Vācija ir uztraukusies par [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina režīma iejaukšanos vēlēšanu procesā. Mums ir jāpierāda, ka mēs varam tieši tā kā pirms trīsdesmit gadiem to darīt - būt vienoti un galvenais – būt ļoti aktīvi.

Ir jābalso par Baltijas ceļa turpinājumu Eiropā un par Eiropas stiprināšanu un vienošanu, kas, kā mēs to esam pierādījuši vēstures gaitā, ir mūsu spēkos,” aicināja Īvāns.

KONTEKSTS:

Šodien, Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, vēlēšanu iecirkņi darbojas gan Latvijā, gan arī ārvalstīs. Iecirkņu darba laiks no pulksten 7.00 rītā līdz 20.00 vakarā. Latvijai jāizvēlas astoņi pārstāvji Eiropas Parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti