CVK reģistrē parakstu vākšanai piedāvājumu par tautas vēlētu prezidentu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja parakstu vākšanai iniciatīvas grupas –partiju apvienības “Jaunā saskaņa” – iesniegtos grozījumus Satversmē, kas paredz mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību, informēja CVK.

“Jaunās saskaņas” piedāvātie Satversmes grozījumi nosakot, ka Valsts prezidentu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.

Pieņemot lēmumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu, CVK vērtēja, vai iesniedzējs atbilst likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu ” prasībām. Proti, vai ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, kā arī to,vai Satversmes grozījumu projekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts.

Parakstīties par grozījumu Satversmē ierosināšanu vēlētāji varēs 12 mēnešus - no 2020. gada 7. marta līdz 2021. gada 6. martam.

Parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām iespējams:

  • elektroniski portālā “Latvija.lv”,
  • pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības,
  • pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem,
  • pie zvērinātiem notāriem.

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, bet parakstīšanās portālā “Latvija.lv” vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē  ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmiti daļai vēlētāju ir tiesība iesniegt Valsts prezidentam pilnīgi izstrādātu Satversmes grozījumu projektu, kuru prezidents pēc tam nodod izskatīšanai Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti