Nacionālās drošības padome atbalsta Nacionālā mākslīgā intelekta centra izveidi

Nacionālās drošības padome trešdien, 24. aprīlī, atbalstīja Latvijas Nacionālā mākslīgā intelekta centra veidošanu, informēja Valsts prezidenta kancelejā. Centra uzdevums būs veidot kompetences centru mākslīgā intelekta izmantošanai valsts drošības un ekonomikas izaugsmes mērķiem.

Padome vienojās atbalstīt Latvijas Nacionālā mākslīgā intelekta centra veidošanu, sadarbojoties Latvijas Universitātei, Rīgas Tehniskajai Universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie") un ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) ziņoja par rīcību aizsardzības industrijas un tehnoloģiju attīstības atbalstam Latvijā, tostarp projektiem, kas paredz Eiropas Savienības atbalsta piesaisti un iekļaušanos Eiropas militārās industrijas ražošanas piegādes ķēdēs. Padomes locekļi uzsvēra šī darba nozīmi piegādes drošībai un līdzsvarotas ekonomikas attīstībai.

Tāpat padome uzklausīja šomēnes izsludinātā Aizsardzības industrijas likuma piemērošanas soļus un aicināja uz aktīvu dialogu ar uzņēmumiem ar mērķi veidot aizsardzības industrijas bāzi Latvijas un sabiedroto aizsardzības vajadzībām.

Padome uzklausīja Sprūda ziņojumu par dronu koalīcijas Ukrainas atbalstam rezultātiem. Sanāksmes dalībnieki uzsvēra nekavējoša atbalsta Ukrainai nozīmi, Ukrainas pieredzes pārņemšanu un atbilstošu Latvijas dronu ražošanas jaudu palielināšanu.

Tāpat padome uzklausīja valsts drošības iestāžu ziņojumus par aktuālo situāciju valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti