Sadaļas Sadaļas

Covid-19 vakcinācijai atvērto grupu pārstāvjiem jāpiesakās «manavakcina.lv» vai kolektīvai potēšanai

Atvērta jauna prioritārā grupa vakcinācijai pret Covid-19, kurā ir visi izglītības iestāžu darbinieki, kā arī operatīvo dienestu un valsts pārvaldes kritisko funkciju darbinieki. Veselības ministrijā informēja, ka visiem atvērto prioritāro grupu iedzīvotājiem jāpiesakās vietnē "manavakcina.lv", lai vakcinētos individuāli, vai jāsagaida informācija no darba devēja par kopīgu visa kolektīva pakāpenisku vakcināciju.

Avots: Veselības ministrija

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par") žurnālistiem trešdien pastāstīja, ka iepriekš jaunas prioritārās grupas atvēršana bija plānota 3.maijā. Tomēr dialogā ar Izglītības un zinātnes ministriju noskaidrots, ka gan ministrijai, gan skolām būtu vienkāršāk organizēt vakcināciju, ja visi skolotāji potētos vienlaikus. 

Pirmā izglītības iestāžu darbinieku grupa tika atvērta jau 12. aprīlī, šobrīd jau vakcinēti vairāk nekā 6481 izglītības iestāžu darbinieki. Tagad vakcinācijai tika atvērta otrā izglītības iestāžu darbinieku grupa. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtajiem datiem, kopumā abās grupās vakcinācijai kvalificējas vairāk nekā 76 000 nozares darbinieki.

Pēc Pavļuta teiktā, pašlaik svarīgi ir arī tas, ka dažādu nozaru kritiskie darbinieki var sākt pietiekties vakcinācijai. 

Operatīvie dienesti un pārējie valsts darbības nepārtrauktībai kritisko dienestu darbinieku  vakcinācija tiks organizēta līdzīgi kā jau iesāktā prakse izglītības darbiniekiem – vai nu individuāli, vai kolektīvi. Lai nodrošinātu šajā prioritārajā grupā esošo cilvēku atpazīšanu, katra par dienestiem atbildīgā ministrija un iestāde iesniedz savu darbinieku sarakstus Nacionālajam veselības dienestam. 

Informācija tiek iekļauti vienotajā vakcinācijas tīklā "ViVaT", lai nodrošinātu iespēju šiem iedzīvotājiem piešķirt prioritāro statusu un ļaut individuāli pieteikties vakcinācijai vietnē "manavakcina.lv". Visi šo dienestu un iestāžu darbinieki vietnē "manavakcina.lv" var veikt individuālu pieteikšanos vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas veicēju un laiku, ja viņu darba devēji ir jau iesnieguši informāciju par viņu piederību prioritārajai grupai. 

Ja iedzīvotājs vēlas gaidīt sava darba devēja piedāvāto kolektīvo vakcināciju, tad aktuālo vakcinācijas laiku sniegs darba devējs. Attiecīgo iestāžu darba devēji kolektīvo vakcināciju organizē, sazinoties ar Nacionālā veselības dienesta mājas lapā nopublicētajiem vakcinācijas veicējiem un vienojas par vakcinācijas veidu – uzņēmuma telpās vai vakcinācijas veicēja telpās. Ņemot vērā šo dienestu un iestāžu kolektīvu lielumu, attiecīgie darba devēji aicināti operatīvi veidot darbinieku, kuri pauduši gatavību vakcinēties, sarakstus, lai iesniegtu tos vakcinācijas veicējam, ar kuru panākta vienošanās par vakcinācijas veikšanu.  

Atvērto prioritāro grupu dienesti un iestādes pieteikuma formu kolektīva vakcinācijai var atrast Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

KONTEKSTS:

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Pašlaik kopā vakcinācijai pret Covid-19 izmantotas 220 870 vakcīnas, 35 522 devas saņēmuši iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, 92 175 devas - iedzīvotāji virs 60 gadiem, 64 075 devas - veselības aprūpes darbinieki, 12 401 devas - sociālās aprūpes centru darbinieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt