Panorāma

Augstskolās atgriežas klātienes apmācības

Panorāma

Baltkrievi aktīvi balso Rīgā

Profilakses pasākumi katrai skolai atšķirsies

Covid-19 profilakses pasākumi Latvijas skolās var atšķirties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Par to, kas jaunajā mācību gadā notiks skolās, joprojām viena skaidra plāna nav. Šomēnes skolām izplatīti ieteikumi, kā rīkoties, lai ierobežotu Covid-19 infekciju izplatību, kas katrai – gan lielai, gan mazai skolai – jau konkrētāk norāda, ko varētu darīt, sagaidot 1. septembri.

To, vai un kura daļa skolu un audzēkņu varēs mācīties klātienē, lielā mērā būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, pilsētā un konkrētā skolā.

"Mēs ļoti gribētu un visas skolas grib, ka šo mācību gadu varētu īstenot klātienē," sacīja Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Guntis Vasiļevskis.

Pat katra saslimšanas gadījuma izvērtēšana atšķirsies atkarībā no tā, kā konkrētajā skolā organizēs mācību maiņas un iespējamo savstarpējo saskarsmi.

Viens no ieteikumiem Izglītības ministrijas izstrādāto ieteikumu klāstā skolām – gluži tāpat kā jebkurā sabiedriskā vietā – ir distancēšanās, bet ne tikai.

"Klases ietvaros nav jāievēro šī te distancēšanās attiecībā uz diviem metriem. Tas ir pēc katras skolas iniciatīvas un iespējām. Piemēram, dažādi stundu laiki – atsevišķām klasēm viens, citām – cits," stāstīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārstāvis Juris Zīvarts.

Lai pēc iespējas mazinātu drūzmēšanos, piemēram, pie ēdnīcas un dažādu klašu satikšanos tuvāk par 2 metriem, katrai skolai rīcība var atšķirties. Tas būs atkarīgs no skolas telpu izmēra un skolēnu skaita. Būtiski, lai uz skolu visi – kā skolēni, tā pasniedzēji – nāktu tikai tad, kad jūtas veseli.

Jau vēstīts, ka ir skolas, kur jau pie ieejas durvīm to, vai ienācējs ir vesels, noteiks ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtas.

"Cilvēka temperatūra nav panaceja, no tās visus secinājumus izdarīt nevar. Mēs ļoti gribam iemācīt skolēniem pašiem pārliecināties, ka viņiem ir laba veselība sajūta," iepriekš teica Vasiļevskis. 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Ādažu sākumskola šīs iekārtas saņēma kā dāvanas, bet ko darīs citās skolās? Tur, kur nav atbalsta no turīgiem vecākiem vai citiem labvēļiem.

"Es nevaru šobrīd pateikt, vai mēs varam vai nevaram atļauties. Protams, mums ir ļoti liela interese, un to mēs tālāk skatīsimies, vērtējot budžeta iespējas. Vai mums izdosies vai ne. Bet šis būtu labs risinājums," uzskata 31.vidusskolas direktora vietniece Kritīne Kunce.

Temperatūras mērīšanas iekārta, kas stundas laikā spēj apkalpot aptuveni 700 cilvēkus, ieinteresējusi arī kolēģi no Rīgas 31. vidusskolas. Šajā skolā Vecmīlgrāvī mācās aptuveni 500 skolēnu, tāpēc tiek apsvērta iespēja šādu iekārtu iegādāties. Tomēr ko atrisinātu tas, ka visiem skolēniem izmēra temperatūru?

"Ja skola pieņem lēmumu, ka ievieš šādu te iekārtu, ļoti būtisks būs faktors izstrādājot – ko tad darīs situācijā, ja būs šī paaugstinātā temperatūra," teica IKVD speciālists.

Svarīgi, lai par to, kas notiks, ja audzēknim ir paaugstināta temperatūra vai parādījušās kādas elpceļu saslimšanas pazīmes, skaidri zinātu visi – tajā skaitā vecāki. Piemēram, jau šobrīd pastāv Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka pirmsskolas iestādē nedrīkst ienākt bērns ar temperatūru virs 37,5 grādiem. Par skolām šādu noteikumu nav. Tas nozīmē, ka arī to katra skola lems pati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti